S úpravou kopce, především s kácením lesního porostu, se začalo na jaře.

„Bude se jednat o mírnější sjezdovku, kterou ocení především děti a začátečníci. Lyžaři si budou moci vybrat kratší variantu, do části svahu totiž bude jezdit poma. Výchozí bod celé tříkilometrové délky bude z horní stanice šestisedačkové lanovky," sdělil ředitel areálu K3Sport Petr Marek.

V areálu pomalu končí letní sezona, od října lanovka bude jezdit pouze o víkendech a to ještě podle počasí.

S letní návštěvností je provozovatel spokojený, řadu turistů přilákala nová naučná stezka a vyžití našly také tisíce bikerů a bruslařů. Ti vyhledávají především okruh u horní nádrže přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé Stráně v nadmořské výšce přes 1300 metrů. Kola i brusle je možné v areálu zapůjčit.

„V chladném květnu byla návštěvnost slabší, vynahradily to ale měsíce červenec a srpen, kdy počasí přálo a lidí jezdilo opravdu hodně," dodal Petr Marek.

Lanovka se stala jednou z nejvyhledáva­nějších atrakcí v Jeseníkách. Z její horní stanice na Medvědí hoře je totiž snadno dostupná horní nádrž elektrárny, která je jedním z nejnavštěvo­vanějších technických unikátů v republice.

Lidé mohou po předchozí rezervaci absolvovat exkurzi po celém areálu elektrárny, většina návštěvníků má ale zájem jen o nenáročnou vycházku k „magickému oku."