Sjezdovky v Hlubočkách hlásily ve čtvrtek výborné sněhové podmínky, chladnější počasí a příděl přírodního sněhu tam vylepšil povrch sjezdovek.

„Napadlo zhruba pět centimetrů nového sněhu a na sjezdovkách leží od 30 do 50 centimetrů sněhu. V provozu jsou vleky A,B,D a všechny služby," lákají provozovatelé Ski areálu Hlubočky.

V Jeseníkách mohou mít radost především milovníci běžeckého lyžování, kteří dosud museli brát zavděk jen několika trasám. Sněhu totiž bylo příliš málo.

Všechna lyžařská střediska jsou v provozu.

Konečně se rozjel i první vlek v nejvýše položeném lyžařském areálu na Ovčárně pod Pradědem, kde také dostatečná sněhová pokrývka chyběla. V Jeseníkách platí nejnižší stupeň lavinového nebezpečí.

„Přes noc na čtvrtek tady napadlo zhruba pět centimetrů nového sněhu, celková pokrývka na vrcholcích dosahuje nyní kolem půl metru sněhu. V nižších polohách je to kolem patnácti centimetrů, na sjezdovkách však zároveň leží technický sníh. Podmínky pro běžkaře jsou dobré," řekl náčelník Horské služby Jeseníky Michal Klimeš.

Nachystají 65 kilometrů běžeckých stop

Běžkaři si mohou vybrat z upravených tras v okolí Paprsku, z Červenohorského sedla na Švýcárnu, Ovčárnu a Praděd.

Před víkendem se začínají upravovat také běžecké trasy kolem Karlova a Skřítku.

„Na víkend strojově upravíme pětašedesát kilometrů běžeckých stop," informoval Miloslav Mika z areálu Paprsek.

Vydatné sněhové srážky během celého týdne umožnily konečně zahájení provozu na sjezdovkách na Ovčárně. Areál se nachází v národní přírodní rezervaci, takže provozovatel nemůže použít technologii na výrobu technického sněhu.

„O víkendu by mohly být spuštěny tři vleky, bude záležet na zájmu lidí," sdělil Josef Figura z areálu Ovčárna pod Pradědem. .

Střediska lákají na slevy

V plném provozu jsou i menší areály. Ostatní střediska v Jeseníkách jsou v plném provozu, návštěvníky lákají na různé slevy.

„Rádi bychom pozvali všechny děti, nabízíme jim výhodný tarif 120 korun za tříhodinové lyžování. Podmínky se díky přírodnímu sněhu stále zlepšují a kapacita vleků hravě stačí pokrýt zájem lyžařů, kterých je vždy v lednu méně," sdělil Leoš Klaban z areálu Oáza v Loučné nad Desnou.

Výhodné ceny pro dvojice nabízí také areál na Klepáčově. Až do 17. ledna lyžař při zakoupení celodenní jízdenky pro dospělé za 350 korun může dostat druhou zdarma.