Odstoupilo sdružení „Sportem k prosperitě obce" bývalého starosty Lubomíra Štefaňáka. V sedmičlenném zastupitelstvu mělo tři mandáty, se kterými skončilo v opozici.

„Následně složili mandáty i všichni jejich náhradníci. Počet klesl pod zákonem daných pět. Museli jsme požádat o vypsání nových voleb,“ popisovala Yvona Jirušová ze sdružení „Huzová lepší a vstřícnější“, které spolu se sdružením SOVA získalo po dvou mandátech.

Sdružení mimo uskupení dlouholetého starosty se domluvila a silou čtyř mandátů chtěla v Huzové realizovat společné priority, například přestavbu bytového domu na náměstí na sedm nových bytů či vodovod v Arnolticích, kde obec čeká na vydání územního rozhodnutí.

„Sdružení v čele s bývalým starostou od počátku neskrývalo, že budou chtít nové volby. Nesmířili se s tím, že nemají starostu,“ prohlásila Yvona Jirušová.

Sdružení či nezávislý kandidát nyní musejí shromáždit potřebný počet podpisů voličů. Pro Huzovou je v případě sdružení nezávislých kandidátů stanoven na 42. Kandidátku musejí uchazeči o křesla v obecním zastupitelstvu podat nejpozději 9. října.