„Tři lípy srdčité v blízkosti historického kříže v Holickém lese jsou dalším významným krokem k uskutečnění záměru, který zkvalitní životní prostředí našim dětem a příštím generacím. Jsem rád, že se občas podaří plány, které vidí dál než na několik málo příštích let," vysvětlil náměstek olomouckého primátora Ladislav Šnevajs, který byl jedním z iniciátorů založení lesa.

U restaurovaného kamenného kříže z roku 1877 zasadili odborníci stromy staré sedm let a vysoké zhruba tři metry.

„Lípy byly pořízeny díky daru sponzorů a jsou tak důkazem, že les má řadu příznivců, kteří dokáží sáhnout do své kapsy," doplnil Ladislav Šnevajs.

Kromě nových stromů se na místě odehrávala i tradiční a oblíbená drakiáda. Nebe se během několika minut zaplnilo barevnými vznášedly.

„Drakiáda je naší tradiční akcí, letos ji pořádáme už po šesté. Pomohli nám skauti, kteří pro děti připravili úkoly. Taky jsme nachystali občerstvení, napekli buchty," řekla předsedkyně spolku pro Holický les Ivana Kalodová.

Se svým synem přišla pouštět draky i Alena Smržová.

„Syn chodí do skautu, proto jsme na drakiádu přišli. Tohle místo je skvělé, protože najít ve městě nějaký plac bez stromů a budov je docela těžké. Takže je fajn, že sem můžeme přijet, pouštět draky nebo si třeba zakopat s míčem," doplnila sympatická maminka.

Více informací o projektu Holický les je uvedeno na www.holickyles.cz