„Je pro mladé i starší ročníky, pro celé rodiny, maminky s kočárky, pro pejskaře, zkrátka pro všechny, kteří mají zájem,“ sdělil starosta Hněvotína Jaroslav Dvořák.

Poznamenal, že v Hněvotínských Skalách u liščí nory je krásný výhled do krajiny a na účastníky vždy čeká táborák, občerstvení s gulášovou polévkou takzvaný vyprošťovák ale taky uzenina k opékání či teplé nápoje.

„Počasí přálo a akce se vydařila. Podle vydaných přívěsků se jí zúčastnilo přibližně tři stovky občanů Hněvotína i z okolních obcí,“ zhodnotil novoroční setkání.

V obci ale nechyběl ani Novoroční ohňostroj, který s ohledem na 100. výročí založení republiky, doprovázela hudba z Cyklu symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast, skladba Vltava. Nebe nad obcí se rozzářilo s úderem 18 hodiny.

„Před kulturním domem se shromáždilo téměř čtyři sta občanů a dětí. Připraven byl i novoroční punč a pro děti ovocný čaj. Ohňostroj byl viditelný z celé vesnice a taky hudba byla vysílána do celé obce místním rozhlasem,“ doplnil starosta.