Svůj stávající hněvotínský areál rozšířila o výrobní halu a přilehlé pozemky o celkové rozloze 6500 metrů čtverečných.

V nové hale bude koncentrovat veškeré vědomosti a know-how při výrobě drátěných plochých dílů. Z těch se pak v dalších závodech koncernu budou kompletovat například kontejnery, regálové systémy nebo prodejní koše.

Ilustrační foto
V řece v Olomouci našli tělo ženy

Zakladatel rodák z Jívové 

Firma Wanzl je také největším výrobcem nákupních vozíků na světě. Právě nákupní vozíky stály na počátku moderní historie společnosti, u jejich zrodu stál Rudolf Wanzl, který v roce 1918 založil v Jívové na Olomoucku zámečnickou dílnu.

Po nuceném odsunu znovu společně se synem Rudolfem Wanzlem juniorem obnovili dílnu v německém Leipheimu a brzy se stali průkopníky nákupních vozíků.

Kromě Česka a Německa firma Wanzl provozuje závody také v Dánsku, ve Velké Británii nebo v Číně.

V Jívové odhalili pamětní desku slavnému rodákovi Rudolfu Wanzlovi, zakladateli největšího výrobce nákupních vozíků na světě
Otec nákupních vozíků Rudolf Wanzl má už v rodné Jívové desku. Česky i německy

Stavba za 130 milionů, technologie za 200

„Díky spojení stávajícího podniku s novým přesáhla celková výrobní plocha 30 tisíc metrů čtverečných. S touto velikostí se hněvotínský komplex stal jedním z nejvýznamnějších v rámci všech našich výrobních závodů,“ řekl ve čtvrtek v Hněvotíně generální ředitel koncernu Klaus Meier-Kortwig.

V Hněvotíně vznikl 2D závod, jehož název je odvozen od výrobního programu, který je zaměřen na produkci dvoudimenzionálních dílů z ocelového drátu.

„Ze třech výrobních míst koncentrujeme výrobu těchto dílů k nám do Hněvotína. Stáváme se tím specialisty na tuto oblast,“ vysvětlil Roman Adami, jednatel české pobočky společnosti.

Do samotné stavby vložila firma Wanzl 130 milionů korun, její součásti bylo vybudování retenční nádrže, která chrání Hněvotín před vodou ze zastavěných ploch a střech výrobního areálu. Dalších 200 milionů investuje společnost do technologického vybavení.