I když se v noci na čtvrtek oteplilo a počasí nepřálo výrobě umělého sněhu, provozovatelé středisko částečně spustí. Pravděpodobně kolem poledne. Lyžaři by však měli sledovat internetové stránky areálu: www.skiarealhlubocky.cz, kde najdou nejaktuálnější informace.

„Něco pustíme, ale v jakém rozsahu, to v tuto chvíli nedokážeme říct. Každopádně částečně budeme v provozu. Okolo poledne,“ uvedl provozovatel hlubočského lyžařského areálu Michal Stojmenov.

V Hlubočkách tuto sezonu nabídnou sportovcům nové přepravní zařízení. Starou technologii odstranili a lyžaře budou přesouvat na kopec dvoukotvovým vlekem. Kapacitu dosavadního vleku zvedne na nejdelší sjezdovce na dvojnásobek. V horní části svahu se lyžaři dočkají rozšíření sjezdovky. Posílena je levá větev osvětlení sjezdovky. Příjemnou novinkou je bezdotykové odbavování na vleku, kdy už lyžaři nebudou muset zasouvat jízdenky do čtecího zařízení.

„Lyžař bude mít permanentku v kapse a nebude ji muset vůbec vytahovat. Dnes lyžaři vyžadují komfort. Tento systém je obdobou toho, co vloni nabízela Dolní Morava,“ uvedl již dříve Stojmenov.

Provozovatelé střediska s umělým sněhem, které leží jen pár kilometrů za krajským městem, rovněž opravili odstavnou zpevněnou plochu před restaurací. Již vloni upravili parkoviště pro auta na louce pod lyžařským areálem.