Droždínští však ani letos nezklamali a každoroční úkol přes platné restrikce splnili. Hrkali a klapali v přesně stanovených časech, i když jen po zahradách a dvorech u rodinných domů. Tradice, kdy jejich rámus nahradil kostelní zvonění, díky nim zase ožila.

Zatímco ve většině obcí Olomouckého kraje kvůli protiepidemickým opatřením proti šíření koronaviru bylo ticho a rámus řehtaček ho nepřerušil, v Droždíně na Zelený čtvrtek a Velký pátek opět kluci i holky vyrazili. Sice jen na dvorky a zahrady, ale radost sobě i sousedům v této části Olomouce i letos udělali.

„Zapojilo se padesát až šedesát lidí, kluci, děvčata i dospělí. Dokonce je nás více než normálně, kdy chodí horňáci a dolňáci, party po patnácti dětech,“ popisoval Deníku koordinátor klapání a předseda komise olomoucké městské části Rostislav Hainc.

Na Zelený čtvrtek i Velký pátek se neslo Droždínem hrkání v přesně stanovených časech. „Na Velký pátek v šest, ve dvanáct, ve tři a v šest večer. Naposledy zahrkáme zítra ráno v šest hodin,“ informoval Hainc.

Na Bílou sobotu večer se totiž opět rozezní zvony, které podle tradice na Zelený čtvrtek odlétly do Říma.