Obyvatelé Chomoutova se pustí do sázení zeleně v sobotu v době od 9 do 12 hodin na Koperníku v ulici Hrachoviska. Na dosud volném prostranství pak porostou desítky stromů, švestkový sad, na čtyři desítky keřů a šest stovek květin.

„Čtrnáct stromů vysadí patronské rodiny, které je adoptovaly v dárcovské sbírce. Pro pomocníky máme připravený guláš, koláče a čaj. Nářadí je potřeba mít vlastní,“ pozval Jan Mikulka ze spolku Los Vesinos, který projekt na proměnu lokality koordinuje.

Pro děti budou připraveny tvořivé dílničky.

Na proměně areálu místní pracují několik měsíců, uspořádali již sedm menších brigád a postarali se o téměř všechny přípravné práce. Odborná firma vybudovala pouze mlatové cesty. V příštím roce bude areál doplněný o masivní lavice vyrobené z chomoutovského dubu, který rozštípl blesk.

Proměna by měla být hotová do srpna 2022. Součástí lokality pak bude rovněž multifunkční altán, ovocný hájek pro děti, spousta stromů, kvetoucích keřů a záhonů lákajících motýly a hmyz. Počítá se také s vycházkovým okruhem vhodným pro kočárky a odrážedla, posezením a dřevěnou sochou.