„Naší cílovou skupinou jsou studenti a pracující lidé, kteří v Olomouci tráví více času,“ uvedl spolumajitel nové ubytovny Jan Grézl. Od toho je také odvozena cena za ubytování – zájemce za jednu noc totiž zaplatí asi třikrát víc, než kdyby v ubytovně zůstal deset a více dnů.

„Snažíme se sice položit cenu na horní hranici naší konkurence, na druhou stranu je naším cílem převýšit ostatní ubytovny nabídkou. Na každém pokoji totiž mají hosté k dispozici ledničku, telefon nebo přípojku na internet, či televizi,“ pokračoval spolumajitel.

Ve čtyřech patrech je hostům k dispozici 27 dvoulůžkových a tři trojlůžkové pokoje. V suterénu budovy je pro ně zase připravená společenská místnost s televizí, kuchyňka a prádelna. Na každém patře jsou také dvě společné sprchy a toalety, další hosté můžou najít i suterénu.

Budova ze třicátých let minulého století jako ubytovna fungovala od svého počátku. Před rokem ji od města koupil společně se svou manželkou Jan Grézl za přibližně šestnáct milionů korun a rozhodl se v tradici ubytovny pokračovat.