„Počasí nám moc nepřeje, ale guláše chutnají skvěle,“ řekla Olga Malasková. „Ochutnali jsme všech osm,“ dodala s tím, že favorita si nechá pro sebe. K ochutnávání gulášů, ale i klobás a několika druhů piva hrála návštěvníkům živá muzika.
V soutěži se utkalo celkem pět místních organizací, některé připravily dva druhy soutěžního pokrmu. Hasiči z Trusovic vsadily na tradiční hovězí guláš, základní a mateřská škola z Bohuňovic zase na guláš z hlívy ústřičné. „Všechny stánky vydaly dohromady 690 porcí,“ znělo z úst odborné poroty. Téměř 700 jedlíků se jim podařilo obsloužit za čtyři hodiny. Zájem byl prý větší, než čekaly. „Omlouváme se, ale už nemáme,“ slyšel po páté hodině každý, kdo chtěl ochutnat guláš z laního masa. I když myslivcům guláš došel jako první, nebo možná právě proto, dokázal si u návštěvníků vybojovat první místo. Vítězství si myslivci odnesli i z hlasování odborné poroty.

Na tom, že se první ročník povedl, se shodli pořadatelé i příchozí. „Moc se nám tady s rodinou líbí,“ řekla Světlana Kromanová. „Druhý ročník určitě bude. Musí být!,“ dodala s úsměvem. Podobná slova zněla i od myslivců, kteří slíbili, že příští rok guláš uvaří v kotlíku, který za první místo dostali. Vyhráli ale o vlásek - stejný počet bodů získali i hasiči z Bohuňovic. Ti vařili guláš srnčí. O vítězi nakonec rozhodl los. Za nimi se umístili trusovičtí hasiči s hovězím gulášem a místní zahrádkáři, kteří vařili z vepřového masa. „Na čtvrtém místě máme patovou situaci,“ znělo od rozhodčích. „Se stejným počtem 16 bodů se umístili zahrádkáři a hasiči z Trusovic,“ vysvětlili. Těsně za bednou tak skončil guláš fazolový a segedínský. Poslední dvě příčky obsadila bohuňovická škola s gulášem z vepřového srdce a z hlívy ústřičné.