S ambiciózním plánem na výstavbu multifunkčních prostor v tzv. "Asoparku" u Androva stadionu přišla scéna kvůli tomu, že současné sídlo ve Slovanském domě jí nevyhovuje.

„Od roku 2006 působíme v pronajatém prostoru ve Slovanském domě. Jeho kapacita již zcela nevyhovuje provozu divadla. Potýkáme se především s malou kapacitou sálu, která čítá 70 sedadel. V posledních třech letech je přitom zájem o divadelní produkci Tramtarie obrovský a počet míst zdaleka nestačí na uspokojení poptávky diváků,“ popsala ředitelka Divadla Tramtarie Petra Němečková.

Za 90 milionů

Jeden z nejpalčivějších problémů současného sídla by měla vyřešit nová budova za 90 milionů korun v nevyužívaném Asoparku.

Na tu si divadlo nechalo udělat architektonickou studii.

„Jsme ve fázi, kdy budeme žádat o změnu územního plánu. Je to běh na dlouhou trať a my jsme na začátku. Podle studie, kterou jsme si nechali zhotovit, by budova měla stát 90 milionů korun,“ řekla Petra Němečková.

Studie představuje novostavbu divadla jako třípatrovou budovu, která zachová objem původní stavby historické střelnice. Kromě přízemí a tří pater počítá i s podlažím podzemním.

Sál pro 150 návštěvníků

V přízemí má být multifunkční sál pro 120 až 150 návštěvníků, který se dá přetvořit i na sál bez sedadel.

„Dále je zde velkorysé foyer s kavárnou, toalety pro návštěvníky, šatna a pokladna. V části, která není přístupná návštěvníkům, je umístěn sklad kulis a dvě kanceláře. V prvním patře počítá studie s denní místností a šatnami pro herce, ve druhém budou menší sklady a zkušebna, kterou lze taktéž využívat jako menší sál,“ uvedl manažer divadla Jiří Krliš s tím, že třetí patro obsadí technika a čtvrté sklady.

Za poslední dobu je to již druhá nová budova již zaběhlého divadla v Olomouci.

Divadlo na cucky se přestěhovalo na Dolní náměstí, kde také vznikne multifunkční prostor.