O víkendu jej mohli vyzkoušet lidé v olomouckém aquaparku a dnes jej najdou přímo v centru Olomouce.

„Je to absolutní novinka. Kulatých stolů je na světě několik, ale my jsme ho poprvé roztočili," zmínila Irena Pláteníková za Českou asociaci stolního tenisu.

Klasický stůl je hranatý, a když hrajete ameriku nebo obíhanou, zavadit o roh není zrovna příjemné.

„Proto jsme udělali desku kulatou. Pak jsme přemýšleli, jak stůl ještě vylepšit a otáčení byl další krok. Člověk se hýbe spolu se stolem, rychlost se dá regulovat," vysvětlila Irena Pláteníková.

Hru v pohybu si vyzkoušel i Josef Ryzí, pingpongový nadšenec.

„Je to úplně něco jiného. Tím, že se stůl otáčí, tak člověk musí být daleko bystřejší, musí sledovat protihráče, balonek a pohyb stolu. Člověk se u toho docela nadře, ale oproti klasice je to mnohem zábavnější," zhodnotil mladý muž.¨

Kromě kulatého stolu si návštěvníci aquaparku vyzkoušeli i stůl ve tvaru šestiúhelníku, na němž byly natištěné úkoly nebo třeba stůl s dírami, kde je cílem trénovat přesnost.

Olympionici z Ria v hale UP

Speciální stopy na pink ponk čekají dnes na své hráče od 10 do 16 hodin na Horním náměstí u radnice a v úterý pak ve stejném čase před krajským úřadem u vlakového nádraží.

Otáčecí stůl má za úkol připomenout, že v Olomouci startuje ve středu prestižní turnaj ve stolním tenise World Tour 2016.

„Olomouc je už tradičně jednou ze zastávek. Je to jediné české město, kde se tento turnaj koná. Potrvá až do 4. září a vše se odehraje ve sportovní hale UP. Fanoušci a příznivci stolního tenisu jsou samozřejmě vítáni," pozvala Irena Pláteníková.

Do univerzitní haly se sjedou světové špičky a chybět nebudou ani čeští zástupci. Včetně těch, kteří Českou republiku reprezentovali na olympiádě v brazilském Riu.

„V hale je skvělá atmosféra. Za vstup se platí sto korun, pro děti je zdarma," dodala Pláteníková.