Start přípravných prací před bouráním mostu zavřel od úterý 3. dubna několik spojnic okolo řeky. 

Auta se nedostanou například přes Sokolovskou od pravoslavného kostela ke Klášternímu Hradisku, zákaz vjezdu je i v Husově ulici spojující Masarykovu s Komenského nebo v ulici Nábřeží. 

V kolonách sice řidiči stojí jak v centru města, tak na objízdných trasách, žádná tepna se ale první den totálně nezasekla.

Kde zaparkovat?

Problémy řeší hlavně ti, kteří chtějí ve městě zaparkovat.

Místo se v okolí mostu Komenského hledá jen těžko, ulice totiž praskají ve švech.

„Už v poledne nebylo kde zaparkovat v ulici Praskova a okolí,“ napsala Olomoučanka Pavla Windsorová na Facebook Olomouckého Deníku.

Paralelně s Praskovou vede Masarykova třída. Na té je možné auta zaparkovat přes noc, od 19 do 7 hodin ráno.

„Pokud by zde majitelé nechávali auta i mimo daný noční termín, budou policisté trvat na zrušení této výhody,“ řekla mluvčí města Radka Štědrá.

Uzavírky u mostu Komenského a na Masarykově třídě začaly platit tento týden, kdy stavební firma zahájila práce na II.B etapě protipovodňových opatření.

Kompletně uzavřená je ulice Nábřežní a Blahoslavova a Sokolovská, částečně ulice Na Letné, Husova a Kpt. Nálepky.

Most zavřou v květnu

Most Komenského bude průjezdný do 20. května.

Od Uničova, Štěpánova a Chomoutova povede objížďka přes Lazeckou na kruhový objezd u ulic Na Střelnici a Dobrovského. Stejnou trasu musí volit i řidiči, kteří míří do Černovíra. 

Komplikace čekají řidiči po uzavření mostu.

„Já jsem hlavně zvědavá, jak se to bude zvládat až zavřou ten most pro osobáky. Objížďka z Uničova je směrem na Střelnici a na ten kruháč. To abych na odpolední vyrazila o hodinu dřív, abych to tam projela a do práce dorazila včas,“ povzdechla si Radka Kohoutová na Facebooku Olomouckého Deníku.

Někteří ale za volantem tápou už nyní.

„Musíte přes černovírský most,“ radil strážník městské policie ženě středního věku za volantem, když se snažila po páté hodině odpoledne vjet do Sokolovské ulice vedoucí ke Klášternímu hradisku. 

Situaci v Olomouci i nadále sledujeme a o vývoji Vás budeme informovat.