Díky dokončení oprav si oddechli i obyvatelé vesnic, kterými hustá doprava nouzově vedla. Radní dotčených obcí už pár dní po uzavírce požádali o pomoc policii, protože auta tudy jezdila příliš rychle a?ohrožovala chodce.

„Jsme rádi, že to skončilo. Hlavně že se nic nestalo, protože zejména řidiči kamionů nedodržovali předpisy a my jsme měli strach, že někoho srazí. Nemáme nikde přechody. Objížďka vedla kolem školy a děti nejsou na takový provoz zvyklé,“ uvedla starostka Tršic Leona Stejskalová (ODS).

Obecním rozhlasem předem upozorňovala obyvatele na objížďku a nebývale velkou dopravní zátěž. „Bylo to ještě horší, než jsme mysleli. Je to pro nás poučení a příště tudy kamiony nepustíme. Mohli klidně jezdit na Lipník. Je štěstí, že se nic nestalo,“ dodala tršická starostka.

Silničáři se pustili do práce na frekventované silnici mezi Přerovem a Olomoucí před více než třemi týdny. Opravovali povrch na několika úsecích. Včera odpoledne značení uzavírky a objížďky odmontovali.

„Práce ještě pokračují: je třeba vyčistit příkopy a dosypat krajnice. Provoz však už může být obnoven v obou směrech,“ uvedl Pavel Študent z Ředitelství silnic a dálnic. Sám jezdí z?Přerova do Olomouce denně. „Jsem jeden z těch, kteří se nemohli dočkat, až tato uzavírka skončí,“ poznamenal Študent.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika