Úpravy cyklovýjezdů a cyklostezky mezi Smetanovými sady a třídou Svobody omezí na více než dva měsíce provoz ve Vídeňské a Aksamitově ulici. A také na parkovišti u polikliniky.

Stavební práce začnou v pondělí 27. května a měly by trvat do 4. srpna.

Dopravní omezení jsou rozdělena do etap a budou se měnit v závislosti na postupu prací. „Přesné termíny zatím nejsou jasné, uzavírky bude zhotovitel ještě upřesňovat,“ sdělila mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá.

Rezidenti v centru Olomouce nemají kde zaparkovat. Na snímku třída Spojenců.
Parkovné v centru Olomouce i v noci. Rezidenti tlačí na prodloužení doby placení

Od pondělí bude probíhat částečná uzavírka. Pak má následovat první etapa s úplnou uzavírkou, kdy bude uzavřen výjezd z plochy u Šantovky. V rámci druhé etapy se počítá s úplnou uzavírkou Vídeňské ulice.

Úplné uzavírky budou vždy o víkendu.

„V době konání Půlmaratonu Olomouc, 15. června, bude staveniště uklizené. Dopravní značení se zákazy zastavení budou otočená, aby se dalo všude parkovat. Tato investiční akce musela zohlednit samozřejmě prioritně provoz autobusového nádraží a je výsledkem složitého jednání s KIDSOK, DPMO, a samotnými dopravci,“ dodala Radka Štědrá.

Uzavírka z Lazecké i v Neředíně

V pondělí 27. května začne také uzavírka cesty mezi Lazeckou ulicí a rondelem u parkoviště inline stezky.

Oprava uzavře spojku od černovírského mostu k rondelu u parkoviště inline stezkyOprava uzavře spojku od černovírského mostu k rondelu u parkoviště inline stezkyZdroj: MmOl

Okružní křižovatka bude po celou dobu prací průjezdná, úplná uzavírka se bude týkat pouze opravovaného úseku mezi okružní křižovatkou a Lazeckou ulicí.

"Úsek v délce 1,1 kilometru od mostu přes Mlýnský potok v ulici J. Glazarové až po okružní křižovatku je již opravený. Nyní naváže poslední částí od okružní křižovatky dál k Lazecké ulici. Oprava začne v pondělí 27. května a potrvá do 3. června," uvedla mluvčí olomoucké radnice Jana Doleželová.

"Vozovka bude opatřena novým asfaltobetonovým krytem, dále budou doplněny krajnice a vodorovné dopravní značení. Předpokládané náklady na opravu činí 880 tisíc korun," doplnila.

Druhou část Dlouhé ulice v Olomouci čeká rekonstrukce, květen 2024
Dlouhou zavírá oprava, začíná i přestavba zastávky u "finančáku"

Motoristé od pondělí 27. května neprojedou nově ani cestou propojující Norskou ulici a ulici Politických vězňů v Neředíně.

Oprava zavře spojku mezi ulicemi Gen. Píky a Norskou v NeředíněOprava zavře spojku mezi ulicemi Gen. Píky a Norskou v NeředíněZdroj: MmOl

Opravovat se tam za jeden milion korun bude povrch silnice včetně obrubníků a dláždění u parkoviště. Stavební práce budou probíhat za úplné uzavírky v termínu od 27. května do 17. června.

Opravy dálnice D46 komplikují provoz mezi Olomoucí a Prostějovem. Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR
Hanáckou dálnici D46 škrtí opravy. Podívejte se, kdy a kde čekat kolony

Třícítka v Krapkově a na Svornosti

Novinkou bude od pondělí 27. května také zavedení Zóny 30 v ulicích Krapkova a třída Svornosti. Omezení nejvyšší rychlosti projíždějících aut na 30 km/h se tak v této oblasti rozšíří o další část.

"Zóna 30 v této lokalitě bude ohraničena ulicemi Foerstrova, tř. Míru, Litovelská, Krapkova a Štítného. Realizaci úpravy dopravního značení provedou technické služby na základě stanovení vydaného příslušným silničním správním úřadem a po odsouhlasení dopravním inspektorátem Policie ČR," sdělila mluvčí radnice Doleželová.

Zóna 30 ohraničená ulicemi Foerstrova, tř. Míru, Litovelská, Krapkova a ŠtítnéhoZóna 30 ohraničená ulicemi Foerstrova, tř. Míru, Litovelská, Krapkova a ŠtítnéhoZdroj: MmOl