„Jeďte se tam podívat a přiberte odborníka na dopravu. Dokud je čas! Sklon a úhly totiž udělají v provozu na Šternberk velké problémy,“ kritizovali pochybovači „bypass“ na I/46 mezi Týnečkem a Chválkovicemi, na který se přesunou auta po dobu opravy mostku v blízkosti čerpací stanice OMV.

Test v minulém týdnu obavy víceméně potvrdil.

„Bude to náročné. Už tak je cesta do města ve špičkách obtížně průjezdná, vznikají kolony. Pojede to obousměrně, a když se kamion zasekne, doprava zkolabuje úplně. To nemůže vybrat,“ poukazoval před dvěma týdny starosta Hlušovic Jaromír Malý.

S obavami se obracelo na Deník i několik řidičů, kteří po I/46 jezdí denně a míjejí připravené provizorium.

„Tam se náklaďák nevytočí, potřebuje více místa, úhly jsou nevhodné. Dají se čekat problémy,“ napsal jeden z nich.

Začátek uzavírky na I/46 byl naplánován na úterní ráno, avšak kontrola dvoupruhového provizoria ve čtvrtek ukázala, že kritici z řad motoristů zbytečně nesýčkovali.

Zmírnit oblouk a sundat lampu

Test před spuštěním provozu na „bypassu“ ukázal, že nákladní auta by měla problém s nájezdem na dočasnou komunikaci směrem na Šternberk.

„Musíme sundat lampu a oblouk zmírnit. Je ostrý a náklaďáky si musejí moc najíždět, nevybírají to,“ informovala ve čtvrtek Ivana Švecová z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Uzavírka v délce 90 metrů, která by měla trvat do poloviny června, se tak nakonec ještě o jeden den posune.

„Ve středu ráno je poslední schůzka na místě, kde si vše ještě prověříme. V deset bychom provizorium spustili,“ odhadovala Švecová.

Práce na mostku na jedné z nejrušnějších silničních tepen na Olomoucku oddálilo mrazivé počasí. Obalovna stála a na provizoriu chyběl asfaltový povrch. Živičné vrstvy nakonec bylo možné položit v minulém týdnu.

„Od pátku se tam nic neděje. Nevíme, kdy to spustí a jestli to bude v ranních a odpoledních špičkách fungovat. Bude to jedno velké překvapení,“ hodnotily v pondělí pracovnice čerpací stanice OMV.