Stavbařům se v rekordním čase podařilo dokončit práce na I/46 v křižovatce u Tovéře, kde finišují se samostatným odbočovacím pruhem, aby problematické křížení se silnicí třetí třídy bylo bezpečnější. Měli čas do září.

S komplikacemi naopak musejí nově počítat motoristé jedoucí z Olomouce po I/35 směrem na Lipník nad Bečvou.

„Práce se podařilo natolik uspíšit, že je chceme ukončit ještě do konce tohoto týdne,“ potvrdil Martin Smolka, ředitel krajské správy Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Zhotovitel měl u Tovéře podle původního harmonogramu čas do září.

„Podařilo se nasadit větší kapacity. V původním termínu byla také zapracována rezerva pro případ nepřízně počasí,“ vysvětloval Smolka uspíšení o 2,5 měsíce.

Uzavírka u Tovéře by měla skončit v neděli 21. července, nejpozději v pondělí. Do té doby musejí motoristé jedoucí na Šternberk odbočit ve Chválkovicích na objízdnou trasu vedoucí přes Samotišky, Tovéř a Dolany.

Od pondělí bude díky ukončení částečné uzavírky na I/46 a úplné na silnici třetí třídy u Tovéře také platit standardní jízdní řád pro všechny autobusové linky.

Bezpečnější odbočení u Tovéře

V místě křížení státní silnice I/46 se silnicí třetí třídy na Tovéř je uzavírka od poloviny března kvůli výstavbě samostatného pruhu pro levé odbočení ve směru ze Šternberka na Tovéř za bezmála 28 milionů korun.

Problematická křižovatka na hlavním tahu mezi Opavou a Olomoucí, kde v minulosti došlo k tragickým nehodám, bude bezpečnější.

Komplikace na výpadovce na Lipník

S komplikacemi naopak nově musejí počítat motoristé jedoucí po silnici I/35 z Olomouce na Lipník nad Bečvou.

Od tohoto pondělí do 3. srpna se opravuje vozovka v Lipenské ulici a provoz je zde sveden do dvou jízdních pruhů.

Od středy do 28. července je na I/35 ještě další zúžení na dva jízdní pruhy, včetně uzavírky rampy s III/44317 u Velké Bystřice.