Dostane mimo jiné nové nástupiště a přístřešek pro cestující. Od 22. října pak bude následovat úplná uzavírka Tomkovy ulice v místě železničního přejezdu, který projde důkladnou opravou.

Horní pravobřežní patro u Bristolu, kde už je dokončeno schodiště k na náplavku u řeky Moravy, bude částečně pokrývat exotické dřevo. Lákavá vyhlídka na vodní tok, 11. října 2022
Nad náplavkou vzniká dřevěná terasa, nabídne vyhlídku i posezení

Od 12. do 21. října je uzavřený úsek ulice Na Trati u železniční zastávky Olomouc-Hejčín, která prochází rekonstrukcí od konce září, stejně jako zastávka Olomouc-Smetanovy sady. Těžiště stavebních prací je načasováno na dobu yýluky na kolejích. Ta ve středu začala a potrvá do konce měsíce.

„Půjde o kompletní rekonstrukci zastávek (Olomouc-Hejčín a Olomouc-Smetanovy sady) včetně železničního spodku, svršku a odvodnění koleje. Budou vybudována nástupiště s výškou 550 mm a napojením na zpevněné plochy, což umožní bezbariérový přístup a pohodlný nástup do vlaku,“ vyjmenovával mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Začíná oprava na olomoucké estakádě. Uzavřené sjezdy či výjezdy nahradila obousměrná objížďka, která vede ulicemi Jeremenkova, Kosmonautů a Wittgensteinova, 9. října 2022
VIDEO: Omezení na estakádě v Olomouci. Začínají opravy povrchu

Součástí stavby je i rekonstrukce osvětlení, silnoproudých rozvodů, výstavba nových přístřešků pro cestující a stavební zásahy na přilehlých přejezdech kvůli úpravě polohy navazující části koleje.

Během výluky projde důkladnou opravou přejezd v Tomkově ulici, „U Anči“. Úplná uzavírka jde zde naplánována od 22. října.

„Po rozebrání se vloží nový kolejový rošt s novou kolejí, pryžovou přejezdovou konstrukcí a přidán bude také odvodňovací rošt,“ popisoval mluvčí Gavenda.

Oprava železničního přejezdu a křížení s tramvajovou tratí v Divišově ulici v Olomouci začala 3. října, 9. října 2022
V Olomouci odstartovaly opravy přejezdů a zastávek. S nimi uzavírky silnic

Uzavírky kvůli opravám přejezdů v Olomouci

od 12. do 21. října – ulice Na Trati úplná uzavírka mimo bus

od 22. do 31. října - Tomkova ulice úplná uzavírka v místě železničního přejezdu

do 31. října – Rooseveltova ulice úplná uzavírka v místě železničního přejezdu

do 11. listopadu - Divišova ulice úplná uzavírka silnice I/46 v místě železničního přejezdu

Zdroj: Magistrát města Olomouce