Dělníci na staveniště nenastoupili. Firma se na poslední chvíli rozhodla od smlouvy se Správou silnic Olomouckého kraje (SSOK) odstoupit. Během středy značky avizující uzavírku v obou obcích zmizí.

„Po obci máme dopravní značení, ale včera se nic nedělo. Dnes jsem to zatím nezjišťoval,“ sdělil v úterý ráno starosta Křelova-Břuchotína David Šafář.

„Mělo by se to už opravovat. Od pondělí. Ale to je akce Správy silnic,“ uvedla ve stejnou dobu pracovnice obecního úřadu v Horce nad Moravou.

Na úředních deskách mají obě obce uveřejněné rozhodnutí o uzavírce kvůli rekonstrukci 1,3 kilometru dlouhého úseku silnice III/4465 se začátkem v pondělí 25. září. Všichni s omezením v dopravě počítali.

Parkoviště u nákupního centra Globus a Olomouc City, 25. září 2023
Uzavírka průtahu odřízla Globus i City. Musí se oklikou, parkoviště poloprázdné

Jak Olomoucký deník zjistil na SSOK, vysoutěžená firma na staveniště nenastoupila. A opravovat cestu ani nebude. Na poslední chvíli od smlouvy a zakázky v hodnotě něco přes tři miliony korun odstoupila.

„Před převzetím staveniště nám odstoupili od smlouvy. Rekonstrukci chtějí provést jinak, než bylo v zadání, s čím jsme samozřejmě nemohli souhlasit. Dnes jsme se definitivně dozvěděli, že staveniště nepřevezmou a odstupují. Musíme to vysoutěžit znovu,“ vysvětlil zástupce SSOK.

Dopravní značení avizující uzavírku bude z obou obcí odstraněno během středy. Firma by zároveň měla informovat obce o změně.

První pracovní den uzavírky olomouckého průtahu. Ulice Na Šibeníku, 25.9. kolem 8. hodiny ráno
Zavřený průtah: kolony, kam se podíváš. Zpoždění MHD desítky minut