Úplná uzavírka silnice II/446 v úseku Olomouc - Chomoutov dostala razítko.

Podle Správy silnic Olomouckého kraje je potřeba vozovku opravit. Řidiči budou muset týdny po objízdné trase. Ta vede přes Pňovice, Litovel a Křelov. Práce potrvají do 7. prosince.

„Je to hodně značek, ale uzavírka by měla být už od rána, stejně tak vyznačena objízdná trasa,“ sdělil ve středu odpoledne Milan Fazekaš, vedoucí oddělení státní správy na úseku pozemních komunikací stavebního odboru olomouckého magistrátu.

Ranní špička už tedy zřejmě neprojede.

„Autobusy hromadné dopravy mají vjezd umožněn,“ zdůraznil s tím, že uzavírka končí před Chomoutovem, kde se řidiči dostanou i do satelitu na okraji této části Olomouce.

Olomouc nesouhlasila

K žádosti o povolení úplné uzavírky na Chomoutov podané firmou, která vysoutěžila zakázku na opravu úseku, vydalo nesouhlasné stanovisko město Olomouc, odbor koncepce a rozvoje.

Argumentoval tím, že směr využívají jako alternativní objížďku řidiči, kteří nemohou kolem Bristolu kvůli probíhající výstavbě protipovodňových opatření na řece Moravě.

„Námitkou jsme se zabývali a nepovažujeme ji za oprávněnou,“ sdělil Fazekaš.

Oficiální objížďka kvůli strženému mostu u Bristolu vede jinudy. Ve směru na Šternberk ulicemi Na Střelnici, Dolní Hejčínskou, Tomkovou, Erenburgovou směrem na I/35.

„Že řidiči jedoucí ve směru z Olomouce na Šternberk využívají jiné alternativní objízdné trasy, než na které jsou naváděni schváleným dopravním značením, nemůže mít na povolení uzavírky mezi Olomoucí a Chomoutovem žádný vliv,“ zdůraznil.

Nápor v Horce a kolaps u Anči?

Uzavírky mezi Lazcemi a Chomoutovem se obává Horka nad Moravou, přes niž byla dříve zvažována oficiální objížďka. Místní komunikace jsou ve špatném stavu a nárůst dopravy by ho zhoršil.

Kolaps hrozí také v křižovatce u restaurace U Anči, kterou je už nyní ve špičce problém přetnout, pokud motorista není na hlavní.

Podle vedoucího olomouckého střediska Správy silnic Olomouckého kraje Jaroslava Krempla se silnice na Chomoutov opravit musí. Termín, který chtělo město odsunout kvůli pracím u Bristolu, byl dán. Stejně tak peníze.

„Je to frekventovaný tah a když máme peníze na jeho rekonstrukci, tak je nevyužijeme?“ reagoval na požadavky na odložení investice.

Rekonstrukce bude stát 15 milionů korun a zakázku vysoutěžila společnosti Skanska.

Mezi Olomoucí a Šternberkem je od počátku října uzavřena silnice třetí třídy mezi Štarnovem a Štěpánovem, místní částí Benátky.

Stanovení trasy objížďky:
Z Chomoutova ve směru do Olomouce je vedena po sil. II/446 do Pňovic, dále po sil. II/447 do Litovle, odtud po sil. II/449 kolem Rozvadovic a Unčovic na sil. II/635 ve směru na Křelov-Břuchotín a dále po sil. III/5709 na rampu mimoúrovňové křižovatky této silnice se sil. I/35 do Olomouce.

V opačném směru z Olomouce do Chomoutova je vedena po sil. II/446 ul. Lazecká, Na Střelnici na sil. II/448 ul. Studentská, Hynaisova, Wellnerova, Palackého, Litovelská, tř. Míru na sil. I/35 a dále po stejné objízdné trase jako je vedena tato objížďka ve směru od Chomoutova.
Zdroj: MMO