Jako mistrová na čokoládovně musí samozřejmě vědět, jak který výrobek chutná, vypadá či kolik váží.

„Starám se o organizaci lidí na lince a hodnotím produkty. Každý den máme na stole výrobky, které se vytvořily v předešlém dni. S kolegy chodíme a zjišťujeme, zda jsou v pořádku vizuálně, rozbalíme je a kontrolujeme obal, barvu a trvanlivost. Pokud se objeví něco, co je špatně, pak se ihned musí udělat nápravná akce, navrhnout, jaké se udělá opatření, aby se to už příště nestalo," vysvětluje mistrová čokoládovny Dana Hudcová.

Nekontroluje však pouze očima, ale hodnotí i chuť čokolády.

„Od všech našich produktů zkoušíme vzorky. Chutnáme bonbony z bonboniér nebo třeba sladké tyčinky. Když bych to měla nějak zaokrouhlit, tak každý den sním asi tabulku čokolády. Mohlo by se zdát, že se toho člověk za ty roky přejí, ale já čokoládu prostě miluji a myslím, že mě nikdy neomrzí," vypráví s úsměvem Dana Hudcová.

Olomoucká čokoládovna Zora

Čokoládovna Zora. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Hořká je prostě nejlepší

V olomoucké čokoládovně začala pracovat už ve svých devatenácti letech. Od té doby si v podniku zkusila spoustu různých pozic.

„Balila jsem figurky, což chtělo šikovné ruce. Pracovala jsem i na pásové výrobě a teď se starám také o bezpečnost na lince," popisuje svůj pracovní vývoj Dana Hudcová.

Během let sice vyzkoušela všechny výrobky, které závod nabízí, žádný však nepřekonalo zalíbení v její oblíbené hořké čokoládě.

„Hořká je prostě nejlepší. Ráda ochutnám i bílou, mléčnou nebo s oříšky, ale tomu tmavému kakau se zkrátka nic nevyrovná," říká na závěr Dana Hudcová, která již pětatřicet let pracuje v závodu Zora v Olomouci, jenž patří společnosti Nestlé.