Níže uvedené vybrané články jsou pouze zlomkem toho, co se v roce 2023 událo napříč celým Olomouckým krajem. Nutné je poděkovat za spolupráci Hasičskému záchrannému sboru Olomouckého kraje a Policii ČR

Dítě strčilo hlavu do záchodu

U kuriózního případu zasahovali hasiči o první adventní neděli v Litovli, kde na stanici museli pomoci vyprostit dítě ze záchodového prkénka. Uvízla mu v něm hlava, a nešla ven.

"Pomohli jsme dvouletému chlapci, který při hře strčil hlavu do dětského záchodového prkénka a následně ji nemohl sám vytáhnout. Maminka s babičkou jej dovedly na stanici, kde jsme jej vysvobodili," popisovala Lucie Balážová, mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Dítěti vyprostili hlavu ze záchodového prkénka až litovelští hasiči.
Chlapci z Litovle se zasekla hlava v záchodovém prkénku

Hasiči plast rozstřihli kombinovanými kleštěmi a nůžkami na plech a dítěti opatrně hlavu vyprostili, aby se neporanilo. "Jelikož byl po celou dobu chlapec velmi statečný, za odměnu si mohl prohlédnout litovelskou stanici, kde se mu po ‚zákroku‘ velmi líbilo," dodala Lucie Balážová. 

Začali kopat, auto nechali stát a jeli dál

Plánovaná rekonstrukce silnice na Gorazdově náměstí v Olomouce měla nečekaný zádrhel. V pondělí 18. září začali dělníci likvidovat povrch z dlažebních kostek. Nevadilo jim ani zaparkované auto, které jednoduše obkopali a pokračovali dál.

"Zvonil jsem ve všech vchodech, ale nikdo se k autu nehlásil a nikdo nevěděl, komu patří. Chlapi zatím rozebírali dlažbu a odváželi kostky, abychom neztráceli čas," popisoval tehdy zástupce šternberské firmy, která prováděla opravu městské komunikace na Gorazdově náměstí a v sousední ulici Kpt. Nálepky.

18.9. 2023 - při uzavírce a stavebních pracech u Gorazdova náměstí v Olomouci někdo nepřeparkoval fiat. Dělníci se tak nemohli dostat ke všem dlažebním kostkám, ale udělali, co mohli
Auto v Olomouci uvízlo v rozkopané ulici, řidiče nemohli najít

Z obou stran ulice byly předem umístěny zákazové značky s časovým údajem. Ostatní řidiči si z budoucího staveniště včas přeparkovali vozidla. Během pondělka dělníci postupně začali rozebírat dlažbu z rekonstruovaného úseku, až na pár metrů čtverečních - na kterých až do odpoledne parkovalo „zapomenuté“ auto.

"Nechtěli jsme včera volat policajty. Až dnes ráno, kdy už by podle lhůty došlo na odtah. Naštěstí auto je pryč a zbytečný problém je vyřešen," dodal v úterý zástupce stavební firmy k absurdní situaci. Díky trpělovisti stavařů nakonec zapomětlivý řidič unikl drahému odtahu i možné pokutě.

Olomouckou diskotéku zná díky fotbalu celý svět

Takovou reklamu by chtěl stoprocentně každý restauratér. Olomoucký klub Belmondo se proslavil díky fotbalovým reprezentantům. Ti tam ale neslavili postup na Euro, nýbrž si šli zapařit dva dny před rozhodujícím zápasem s Moldavskem.

V klubu Belmondo slavili i bývalí fotbalisté Přerova s rakouskými kamarády. Fotbalových rozluček však bylo v Olomouci více.
V Belmondu byly fotbalové rozlučky. Reprezentanty amatéři hned poznali

Trojice plejerů Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta si získala nehynoucí slávu, ale také okamžitý vyhazov z reprezentační kabiny. Nicméně olomoucká diskotéka, jejíž jméno znali doposud jen Olomoučané a mládež z okolí, zná od poloviny listopadu celý fotbalový svět. 

Žena z Prostějovska se zamilovala do prince z Dubaje. Láska ji stála miliony

Citově založená žena ve středních letech doplatila na svou naivitu. Nejdříve ji rozpálil na sociálních sítích údajný korunní princ z Dubaje, aby ji následně připravil o téměř dva miliony korun.

"Začátkem týdne se na nás obrátila žena z Prostějovska, s tím, že byla oklamána ze strany neznámého pachatele, kterému zaslala velké peníze. Korespondence s poškozenou začala někdy v červnu letošního roku a táhla se až do listopadu," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podvodník se představil jako korunní princ

"Žena nejprve komunikovala s mužem, který se jí představil jako korunní princ z Dubaje a potom byla v kontaktu i s dalšími osobami, se kterými se dorozumívala česky a anglicky. Díky citům, které pojala k neznámému princi a s vidinou, že pojede do Dubaje, začala posílat na různé účty peníze," doplnila mluvčí.

Ilustrační foto
Žena z Prostějovska se zamilovala do prince z Dubaje. Láska ji stála miliony

Vystřízlivění z jednostranné lásky přišlo pozdě. Žena prozřela, až když ze svého účtu odeslala částku přibližně 1,8 milionu korun. Případ si převzali kriminalisté a šetří ho pro trestný čin podvod.

Dvanáct let ho neviděla. Na nezvané návštěvě vypil, co našel a odpadl

Nečekanou návštěvu připravil po dvanácti letech své bývalé družce její tehdejší partner. Když se žena v pátek 10. března odpoledne vrátila do místa bydliště v menší obci na Přerovsku, našla ho spícího v jedné z místností domu, do kterého se dostal po vykopnutí dveří.

„V době její nepřítomnosti našel a vypil láhev rumu, tři čtvrtě láhve vaječného likéru a sedmičku vína, což ho značně zmohlo,“ popsala mluvčí policie Miluše Zajícová. Poškozená neváhala a přivolala na pomoc policisty, kteří třiačtyřicetiletého muže z Olomoucka zadrželi a převezli na služebnu. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,80 promile alkoholu.

Ilustrační foto
Po dvanácti letech na nezvané návštěvě na Přerovsku vypil, co našel a odpadl

„Vzhledem ke stavu, v němž se nacházel, nebyl schopen procesních úkonů a byl umístěn do policejní cely. Následující den mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody a následně byl propuštěn na svobodu,“ doplnila Miluše Zajícová. Bývalé partnerce způsobil škodu na dveřích ve výši jeden tisíc a na zkonzumovaném alkoholu 260 korun.

Nezletilá vypila v Šumperku na koupališti téměř litr vodky. Odvezla ji záchranka

Dodržování pitného režimu při panujících abnormálních teplotách si ve středu 19. července odpoledne vyložila po svém nezletilá dívka ze Šumperka. S partou kamarádů se vydala na koupaliště a tam vypila téměř litr vodky. V těžkém stavu opilosti ji museli zdravotníci převézt do olomoucké fakultní nemocnice.

Bratrušovské koupaliště v Šumperku. Ilustrační foto
Nezletilá vypila v Šumperku na koupališti téměř litr vodky. Odvezla ji záchranka

"Ve středu odpoledne jsme přijali od záchranné služby oznámení o nezletilé dívce, která se nachází v těžkém stupni opilosti. Hlídka zjistila, že si mladá slečna nechala za své peníze koupit dvě půllitrové lahve vodky za své peníze od prozatím nezjištěné osoby. Se svými vrstevníky pak šla na koupaliště v Šumperku, kde obsah lahví zkonzumovala téměř sama," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Bratrušovské koupaliště v Šumperku ve čtvrtek 1. června.Bratrušovské koupaliště v ŠumperkuZdroj: Deník/Petr KrňávekDívenka nemohla chodit ani mluvit a kamarádi vše oznámili jejím rodičům. "Přivolaný otec si dívku odvezl z koupaliště domů, odkud přivolal záchrannou službu. Nezletilá byla převezena do Fakultní nemocnice Olomouc," doplnila Zajícová.

Přečtěte si také: 

Ilustrační foto
Falešný bankovní bezpečák poslal ženu z Hranic taxíkem do Olomouce
Ilustrační foto.
Žena z Olomoucka poslala "vojákovi" skoro 3 miliony. Banka část zachránila
Ilustrační foto
Opilá žena zalarmovala záchranku a policii. Mstila se příteli za zkaženou oslavu
Ilustrační foto
Podvodný lékař z USA vylákal z ženy téměř půl milionu
Městská policie Olomouc. Ilustrační foto
Žena si ustlala v kolejišti na konečné v Olomouci. Měla skoro čtyři promile