Originální akce, která je v České republice pořádána vůbec poprvé, nabídne příchozím mimo jiné možnost zkusit si na modelech ošetřit zlomeninu a zašít ránu, podívat se do kloubů v lidském těle, ale také například nechat si vyšetřit hustotu kostí pomocí profesionálního přístroje.

Akce se koná v sobotu od 10. do 15. hodin ve vstupní hale chirurgického komplexu FN Olomouc. Zájemci mohou přijít konzultovat své obtíže bez placení regulačních poplatků, seznámí se s technickým vybavením používaným v úrazové chirurgii, prohlédnou si prostory oddělení, na profesionálním modelu si vyzkouší umělé dýchání a masáž srdce, prohlédnou si vybavení sanitního vozu.

V 11.00 hodin pak před budovou vystoupí několikanásobný mistr ČR v akrobacii na kole Miroslav Zeidler, rovněž bývalý pacient olomouckého traumatologického oddělení.

Od 13.00 do 14.30 hodin pak mohou zájemci navštívit přednášky určené pro laickou veřejnost, kde se bude mimo jiné hovořit o zlomeninách třetího věku, polytraumatech, poraněních hlavy a páteře nebo o kloubních náhradách.

Více informací o akci lze také najít na internetových stránkách FN Olomouc www.fnol.cz.