Příručku, která letos vyjde v nákladu šesti tisíc kusů, vydalo Sdružení Studenti UP a oddělení komunikace UP. Posluchači prvních ročníků ji dostanou zdarma u zápisu.

Průvodce prváka je souborem rad a návodů pro přežití prvního ročníku, kde se studenti kromě informací o univerzitě dozví něco o kulturním, sportovním a společenském životě v Olomouci. „Co se týče novinek, tak budou některé texty aktualizované a některé budou úplně nové. Novinkou by měl být seznam užitečných internetových odkazů, mapka Olomouce s rozmístěním univerzitních budov a konkrétní rady našich studentů,“ uvedl předseda sdružení Studenti UP Ondřej Martínek.

Nově také v publikaci přibude prostor pro poznámky v zadní části. „Nebude chybět ani seznam těch nejdůležitějších čísel. Praktické informace pak budou rozšířené o další věci, jako je seznam bank nebo lékaři,“ pokračoval Martínek s tím, že prvákům se publikace velmi líbí.

„Celý projekt bude financován z příjmů z komerční inzerce. Co se týče obsahu, snažíme se co nejvíce spolupracovat s univerzitou,“ uvedl Martínek.

Zbylý náklad by pak měl být k dispozici akademickým pracovníkům či studentům vyšších ročníků.