Slavnostní zahájení je naplánované na pondělí 8. srpna.

Programem, který začíná v 18.30 bude provázet známý komik a taky tanečník televizní soutěže Star Dance Lukáš Pavlásek.

„Zahraje nám i kapela Děda Mládek Ilegal Band, akce je přístupná pro širokou veřejnost a je zdarma, jako celý nadcházející Letní SportPark Olomouc. Od úterý již program poběží podle stanoveného rozvrhu aktivit, ve všední dny od 13 hodin, o víkendu už od 9 hodin," vysvětlil David Prycl, manažer Aplikačního centra BALUO Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci.

Právě to poskytuje aktivním i pasivním sportovcům dvoutýdenní zázemí.

Moderní pracoviště Aplikační centra BALUO za více než 200 milionů korun v sobě ukrývá testovací sportovní halu, testovací vodní nádrž, komplexní diagnostiku i sportovní trenažery.

Vše si teď mohou zájemci z řad veřejnosti vyzkoušet na vlastní kůži.

„Kromě olympijských disciplín, ale třeba i diagnostiky nebo funkčních tréninků bude asi největším lákadlem ski trenažér. Byť to jsou letní olympijské hry, tak si příchozí mohou zalyžovat či vyzkoušet jízdu na snowboardu. Zájemcům půjčíme lyže a instruktor jim řekne, kde a jaké dělají chyby," pokračoval David Prycl.

Power jóga i silový čtyřboj

Mezi nabízenými pohybovými aktivitami, kterých se mohou návštěvníci během dvoutýdenního programu zúčastnit, jsou například i power jóga, volejbal, kruhový trénink nebo silový čtyřboj.

Na víkend 13. a 14. srpna jsou připraveny paralympijské disciplíny. Program SportParku je určený pro zájemce všech věkových skupin nejen z Olomouce a okolí.

Návštěvníci si budou moci pod vedením odborníků z fakulty tělesné kultury a proškolených lektorů zdarma vyzkoušet všechny vymoženosti, které Aplikační centrum BALUO nabízí, a zjistit něco o své fyzické kondici.

„Pokud uvidíme, že je o některé aktivity větší zájem a jejich kapacita nestačí, budeme se snažit vyjít zájemcům co nejvíce vstříc a naplánované rozvrhy podle možností doplníme. Aktualizace aktivit a další informace budeme zveřejňovat na webu," uvedla ředitelka centra Ilona Hapková.

TV přenosy a setkání se sportovci

Kromě sportovního vyžití nabídne SportPark Olomouc také besedy a setkání se sportovci.

Účast přislíbil například zábřežský triatlonista a Ironman David Jílek nebo kulturista na vozíku Daniel Minster.

Nebudou chybět ani televizní přenosy z dění v olympijském Riu.

Ve fan zóně budou moci zájemci fandit českým reprezentantům až do 22 hodin.

Letní SportPark bude zdarma nabízet aktivity každý pracovní den od 13 od 20 hodin a o víkendu od 9 do 20 hodin, denní rozvrhy a další nezbytné informace najdou zájemci v brožuře, kterou obdrží při příchodu a do které budou sbírat razítka za absolvované aktivity.

Informace jsou uvedené také na webových stránkách www.sportparkolomouc.cz