V ulici U stadionu mezi jazykovou školou a husitským kostelem se vytvořila velká laguna, ve které stála zaparkovaná auta. Voda byla i ve Studentské ulici.

Na Lazcích skončila pod vodou Dlouhá ulice, čerpat tam pomáhal i speciální kontejner.

VIDEO: Havárie vodovodního řádu v Olomouci, 16. září 2020

Zdroj: DENÍK/Jiří Kopáč

„Z důvodu havárie poklesl tlak v páteřních rozvodech vody v Olomouci a odstranění havárie se protáhne až do zítřejšího dne,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Radek Buryánek.

Hasiči na místě zasahovali ve spolupráci s pohotovostí vodovodů a kanalizací, městskou i státní policí.

Lokální záplavu se podařilo odčerpat okolo 19. hodiny.

"Náhradní zásobování vodou v okolí Husova sboru zajišťujeme cisternou. Předpokládané obnovení dodávky vody ve čtvrtek v 15 hodin,“ uvedli zástupci Moravské vodárenské na webu společnosti. 

Podle informací dodavatele by v postižených domácnostech na Lazcích měla voda téct opět kolem středeční půlnoci. Současně Moravská vodárenská upozorňuje na možnost, že v některých částech města lidem z kohoutku může téct zakalená voda.

"Z důvodu závažných poruch na hlavním vodovodním řadu v ulici U Husova sboru a v ulici Dlouhá došlo k zákalu vody v některých ulicích městských částí Nová Ulice a Lazce. Situaci řešíme, prosíme o trpělivost," sdělila společnost na svém webu.