Letošní jarmark je věnovaný nejvyššímu uničovskému rodákovi, kancléři Zikmundu Albíkovi z Uničova aneb 600. výročí jmenování Albíka z Uničova pražským arcibiskupem.

Dopolední blok na Masarykově náměstí startuje v 9 hodin.

„Připravena bude slavnostní ceremonie a symbolický příjezd pražského arcibiskupa a nejvyššího kancléře království Albíka z Uničova, zazní historické písně středověku, odehrají se rytířské souboje a šermířská představení. Chybět nebudou ani kejklíři a komedianti,“ uvedl z uničovského odboru kultury Jiří Urbášek.

Ve velkoplošném stanu u radnice bude pro děti nachystaná od 9 do 12 hodin výtvarná a řemeslná dílna a od 16 a 17 hodin se mohou pobavit s kašpárkem loutkového divadla.

„V odpoledním bloku, který připadá od 18 do 22 hodin, budou k vidění sokolníci, veselé povídání z uničovské katovny, ukázka palných zbraní, šermířské, divadelní vystoupení ale i kejklování s ohněm,“ popsal program v druhé půlce dne Urbášek.

Návštěvníkům bude zpřístupněná od 15 do 18 hodin také radniční věž a velký skákací hrad.

Na závěr programu, v deset hodin večer pak uničovské Masarykovo náměstí zkrášlí ohňostroj s hudebním doprovodem.

Do centra města však lidé mohou zavítat už v pátek 17. června, kdy se nádvoří městského úřadu promění na kino pod širým nebem. Tentokrát se na stříbrném plátně objeví od 21 hodin Noc na Karlštejně.