Letošní ročník zahájí ve středu večer strmě stoupající pěvecká hvězda Ewa Farna, v dalších dnech a týdnech se pak do Uničova podívají například Bára Basiková, Michal Pavlíček, Laďa Kerndl nebo Divadlo Tramtarie.

„Vždy se snažíme , aby byl program pestrý a každý si mohl vybrat to své. Nejinak tomu má být i letos. Na programu jsme pracovali zhruba čtyři měsíce. Vzhledem ke spoustě akcí a festivalů, které se přes prázdniny konají, jsou víkendy většiny umělců již zamluvené a proto volíme pracovní dny. Tentokrát jsme se rozhodli pro úterky a čtvrtky. Kulturní léto přitom není určeno jen obyvatelům Uničova, ale i těm, kteří v okolí města tráví svou dovolenou a hledají program na letní podvečer,“ uvedl za pořadatele ředitel Městského kulturního zařízení Uničov Radek Vincour.

Ve srovnání s loňským ročníkem letos organizátoři dokázali zdvojnásobit počet kulturních akcí.

„Rozšířili jsme také žánrovou oblast a tak zahajujeme na úvod prázdnin koncertem Ewy Farné pro ty nejmladší. Kromě hudebních vystoupení nabízíme i představení divadel Palace a Tramtarie a výstavy v Galerii U minoritů,“ upozornil Vincour.

Kompletní program UKL(v pdf na unicov.cz)