Město Uničov věnovalo na zřízení střediska Studánka a na pořádání ekologických akcí 150tisíc korun. Dalšími 80tisíci korun přispěl Olomoucký kraj. Nevyužívaná školní třída se za tyto peníze změnila vmoderní učebnu snovým nábytkem a vybavením pro pořádání přednášek, projekcí a besed.

„Od března budeme pravidelně pořádat vzdělávací programy pro děti všech věkových kategorií. Počítáme také spřednáškami externích lektorů a vycházkami do přírody. Středisko bude zdarma sloužit pro celý mikoregion,“ sdělila vedoucí odboru životního prostředí Jitka Mátlová.

Studánku si pochvalují také uničovští pedagogové. „Děti se zatím oekologii dozvídají jen vhodinách přírodovědy a přírodopisu. Tady se jim budou věnovat odborníci. Pro žáky to není klasické vyučování, bude je to určitě víc bavit,“ míní ředitel ZŠ vHaškově ulici SvatoplukVlk.

Studánka bude při přípravě vzdělávacích programů spolupracovat také solomouckým centrem ekologických aktivit Sluňákov. Uničovské ekologické středisko si pojmenovali sami školáci. Radnice vminulosti vyhlásila soutěž onejlepší název, porota ze šedesáti návrhů vybrala návrh žákyně druhé třídy Základní školy ve Šternberské ulici Veroniky Rysové.