„Už letos zateplíme vnější fasády a vyměníme okna na Základní škole U Stadionu a v Mateřské škole Jiřího z Poděbrad. V obou případech se jedná o skeletové stavby z osmdesátých let, kde jsou náklady na energie zvláště vysoké," uvedl starosta města Dalibor Horák.

Poznamenal, že obnova budovy základní školy si vyžádá investici bezmála čtrnácti milionů korun, menší budova mateřské školy bude zateplena za téměř čtyři miliony korun, osmdesát procent pokryje příspěvek od Státního fondu životního prostředí.

„Zatím se výběrové řízení neuskutečnilo, nicméně je před zahájením. Předpokládáme, že by se rekonstrukce udělala o letních prázdninách. Z vlastních prostředků v objemu jeden a půl milionu korun vyměníme také okna na Základní škole Pionýrů a na Domě služeb v Olomoucké ulici," pokračoval Horák.

Město opráší plány na zateplení zimáku

Vedení města chce opravit také budovu zimního stadionu, která je energeticky velmi náročná.

„Částka na zateplení bude vysoká, v řádech desítek milionů korun. Zvažujeme, jestli využijeme nějakou možnost spolupráce s privátní firmou, která by rekonstrukci třeba zainvestovala a pokrývala by si své prostředky z úspory do budoucích let. Nějaké dílčí dokumenty k tomu jsou, nicméně by to chtělo oprášit a nachystat," doplnil starosta.