„Uničov bude v příštím roce hospodařit minimálně s 257 miliony korun, v této výši byl schválen rozpočet na zasedání zastupitelstva v úterý 12. prosince. Minimálně proto, že s velkou pravděpodobností město v následujících měsících získá dotace na rozsáhlé investiční akce. Jen pro ilustraci, během loňského roku se díky různým dotacím a příspěvkům rozpočet města zvýšil o více než 100 milionů korun,“ uvedl mluvčí uničovské radnice Marek Juráň.

Poznamenal, že na provoz škol, sportovních klubů, kulturních a zájmových organizací půjde v roce 2018 více než 29 milionů, dalších bezmála 9 milionů je určeno na různé opravy, údržbu a zvelebování místních částí.

Peníze i na zateplování, regeneraci sídliště či chodníky

„Z připravovaných větších investic bych možná vyzdvihl další etapu budování vodovodu a kanalizace v místních částech za bezmála patnáct milionů. V rozpočtu jsou také rezervovány prostředky na spolufinancování staveb, pro které se uničovská radnice bude snažit získat dotace z různých fondů. V této rezervě je například více než sedm milionů na zateplování bytových domů v majetku města, dalších bezmála sedm milionů na regeneraci části jednoho sídliště, přes pět milionů na úpravy chodníků nebo milion na rozšíření kamerového systému městské policie,“ doplnil marek Juráň.