Hlavním úklidovým dnem je sobota 1. dubna. Do dobrovolnické akce se zapojí stovky lidí po celé Olomouci.

Například úklid okolí nádraží Olomouc město začíná v sobotu 9 hodin (sraz u nádraží), jarní očista Neředína v 11 hodin (sraz na konečné tramvaje). 

Okolí řeky Moravy na Lazcích se začne uklízet od 9 hodin (sraz u lávky k Hradisku), čistit se bude také v okolí Jílové ulice (začátek v 9 hodin u cukrárny v Kmochově ulici). 

Obyvatelé Pavloviček se do práce pustí ve 14 hodin, končit by se mělo v 18 hodin. Sraz je u točny tramvaje v Edisonově ulici, další skupinky se sejdou u hřiště v Lindnerově ulici či na hřišti v Kampelíkově ulici.

Zchátralé veřejné záchodky v Čechových sadech. Jejich oprava v těchto dnech začala, 22. března 2023
Historické záchody v Čechových sadech už opravují. Kdy bude hotovo

Organizace Junák pořádá čištění břehů řeky Bystřice z Olomouce proti proudu až k Bystrovanům a kdo se chce přidat, může v 9 hodin přijít do ulice Na Bystřičce.

V Holici se do úklidu veřejných prostranství v době od 9 do 12 hodin pustí hned několik skupinek.

V Nedvězí se místní sejdou v 9 hodin u prodejny potravin, s ukončením akce se počítá nejpozději v 15 hodin.

Do čištění lesa od odpadků se pustí hasiči z Radíkova, dobrovolníci se sejdou na hřišti za obchodem a pracovat se bude zhruba do 11 hodin.

V olomoucké městské části Topolany akce začíná v 9 hodin u bývalé školy a další dobrovolníci jsou stále vítáni.

V některých částech Olomouce jsou úklidy naplánovány během dalších dubnových víkendů. Přehled všech úklidových míst s propozicemi ZDE 

Okolí Olomouce

V sobotu se bude uklízet také ve městech a obcích v okolí Olomouce. Například ve Velké Bystřici se skauti a další účastníci setkají v 9 hodin u rybníku Na Letné.

Ve Velkém Týnci je sraz ve 14 hodin u zdravotního střediska, v místní části Čechovice už v 9 hodin u obecní úřadovny.

V Hlubočkách se začíná v 9 hodin u dětského sportovního areálu u Orátu na Dukle.

Resort Horizont v Bystrovanech, březen 2023
Horizont v Bystrovanech dál chátrá. Vyrostou místo arboreta rodinné domy?

Obyvatelé Náměště na Hané mají sraz v 9 hodin na náměstí T. G. Masaryka a ve stejnou dobu budou připraveni také před zbrojnicí na Nových Dvorech. V Senici na Hané se začíná ve 14 hodin, sraz je u místní hasičské zbrojnice.

V průběhu dalších dubnových pracovních i víkendových dnů se do akce Ukliďme Česko zapojí také děti z mateřinek, žáci základních a středních škol, zaměstnanci různých firem, dobrovolní hasiči i komise městských částí.

Například v sobotu 15. dubna od 8 do 12 hodin proběhne jarní úklid Holického lesa.

„Sraz je na polní cestě z ulice Šlechtitelů ke trati. S sebou reflexní vestu, pracovní oblečení a rukavice. Drobné občerstvení je zajištěno,“ pozvala předsedkyně spolku Holický les Ivana Kalodová.

Podrobný přehled všech jarních úklidů v regionu je pro zájemce k dispozici na uklidmecesko.cz . V rámci celé republiky se jich uskuteční více jak čtyři tisíce.