Zhruba po roce, kdy musela radnice nechat původní hřiště kvůli bezpečnosti a jeho havarijnímu stavu zcela odstranit, tak mají herní plochu znovu k dispozici.

A dětem i jejich rodičům se nové hřiště líbí. Stavbu areálu za jeden milion a šest set tisíc korun platila olomoucká radnice.

Nové hřiště naproti východu ze zoologické zahrady je vyrobeno převáženě ze dřeva.

Celému prostoru dominuje velký hrad, který dětem nabízí hned několik možností, jak se mohou vydovádět. Je plný skluzavek, překážek a průlezek.

Líbí se dětem i dospělým

Návštěvníkům zoo se nová podoba hřiště líbí, nejvíce si ho užívají děti, kterých v areálu denně pobíhají desítky.

„Přijeli jsme na výlet ze Štarnova. Herní plocha je moc pěkná. Je tu spousta atrakcí, které mohou děti využít. Jsou z nich nadšené. Líbí se mi materiál i barevně je to mnohem lepší než konstrukce, která zde byla předtím. Už dožívala a byla nebezpečná,“ podotkla Kristýna Nesrstová, která zde hlídala dceru.

„Ani bych se nedivila olomouckým maminkám, kdyby jezdily k zoo jen na hřiště. Je kousek od lesa, nejezdí tady auta, je tu čerstvý vzduch. Určitě lepší než někde na sídlišti,“ poznamenala mladá maminka.

Nové hřiště u olomoucké zoo. DENÍK/Jiří Kopáč

Nový areál se zamlouval i Jiřímu Bohatovi ze Štěpánova, který zde zakončil výlet se synem.

„Už od lesa mě na hřiště táhl. I mně se líbí. Je tu dost prvků, na kterých se děti vyřádí, a vypadá to, že jsou kvalitní,“ popsal tatínek.

Novou podobu plochy si pochvaluje také vedení zoologické zahrady. Atrakce totiž doplní nabídku nejnavštěvovanějšího turistického cíle v kraji.

„Osobně považuji hřiště za zdařilé. Děti na něm mohou vybít energii a rodiče mohou relaxovat, což dotváří odpočinkový charakter celého areálu. Jsme rádi, že se podařilo původní konstrukce nahradit,“ vysvětlila mluvčí zoo Hana Labská.

Nové hřiště u olomoucké zoo. DENÍK/Jiří Kopáč

Nechtěli jsme holou planinu

Stavbu nové plochy zajišťoval magistrát, dozorovala společnost Lesy města Olomouce, která se o ni bude také starat a udržovat ji.

Náklady se pohybovaly kolem jednoho milionu a šesti set tisíc korun. V areálu se ještě na podzim zazelená nová tráva.

Nové hřiště u olomoucké zoo. DENÍK/Jiří Kopáč

Původní herní prvky loni dožily, byly nebezpečné, a proto je radnice musela nechat odstranit.

„Dohodli jsme se, že na místě vybudujeme nový areál. Nechtěli jsme, aby u východu ze zoo byla holá planina,“ přiblížil náměstek primátora Jan Holpuch.

Hřiště u zoo není jedinou herní plochou ve městě, kterou letos magistrát opravuje. Další dva nové areály už mohou děti užívat. Do konce září jich pak ve městě přibude ještě sedm. Původně měly být hotové už v půlce prázdnin, práce však zbrzdilo deštivé počasí.