Business Hotel Alley, který sídlí v těsné blízkosti, chce areál doplnit letní zahrádkou.

Kousek od centra města by tak měla vzniknout klidná oáza pro odpočinek a relaxaci.

Poblíž školky v ulici Michalské stromořadí je nyní oplocené staré dopravní hřiště, které už léta neslouží svému účelu.

Bezručovy sady jako jediný park ve městě nemají žádné zázemí pro děti. Proto město už dva roky připravuje stavbu většího dětského areálu, který má bývalé hřiště nahradit.

„Nyní jsme vyhlásili výběrové řízení na zhotovitele stavby. Chceme, aby se během letních prázdnin postavilo a sloužilo dětem,“ popsal náměstek primátora Martin Major.

Nejdříve musí stroje odstranit starý asfaltový povrch. Poté terén upraví a postaví zde herní prvky. Děti budou moci řádit na skluzavkách, kolotočích či velkých průlezkách. Kromě toho získá areál i nové osvětlení.

„Dětské hřiště v Bezručových sadech bude mít v podstatě dvě části – pro předškoláky a potom lanové hrací prvky pro starší děti. Kromě standardního vybavení zde bude i koloběžková dráha a pítko,“ popsala mluvčí radnice Jana Doleželová.

Vizualizace herního areálu vstupu do Bezručových sadů
Vizualizace herního areálu u vstupu do Bezručových sadů. Zdroj: MmOl

Posezení u kávy i oběda

Areál by měl sloužit nejen dětem, ale také jejich rodičům.

Business Hotel Alley, který stojí poblíž, totiž bude usilovat o to, aby u hřiště byla i letní zahrádka. Lidé by si zde mohli posedět u kávy či zmrzlinového poháru a najíst se.

„Náš záměr stále trvá. Chceme nyní jednat o podobě terasy. Je pro nás důležité, aby vizuálně ladila s okolním parkem i stylem hotelu a lákala k posezení rodiče, návštěvníky města i naše hosty. Při vstupu do parku tak vznikne klidná zóna určená k relaxaci,“ popsala ředitelka hotelu Zuzana Vajdíková.

Vizualizace herního areálu u vstupu do Bezručových sadů
Vizualizace herního areálu u vstupu do Bezručových sadů. Zdroj: MmOl

Cena: 6 milionů, většina zaplatí EU

Herní areál v Michalském výpadu bude stát téměř šest milionů korun. Prodraží se právě kvůli tomu, že jsou na ploše pozůstatky starého dopravního hřiště.

Radnice však na stavbu získala peníze z Evropské unie, která zaplatí skoro pět milionů.

„Konečnou cenu ale budeme znát, až skončí výběrové řízení,“ doplnil náměstek Major.

Letos radnice vybudovala či opravila devět herních areálů po celém městě. Děti mohou řádit například na novém hřišti na Blanické, Wolkerově, Zikově a Topolové ulici.

Další areál vznikl u vchodu do svatokopecké zoo, kde novou plochu zaplatila společnost Lesy města Olomouce.

Pokračovat s dětskými hřišti chce radnice i příští rok. Nové houpačky a skluzavky mají dostat děti například v Lošově, na Novém Světě, Nové Ulici nebo v Chomoutově.