Postaví ji Olomoucký kraj. Kruhový objezd nahradí stávající křížení krajské silnice třetí třídy a místní komunikace vedoucí k velkoobchodu Makro.

„Projekt jsme iniciovali, je to zatím projektová dokumentace. Pokud se povede, budeme samozřejmě rádi. Jde o křižovatku na vjezdu do Velké Bystřice, kde se napojuje Makro a průmyslová zóna, která se bude zvětšovat. Hustota aut bude mnohem větší, nové řešení by dopravu mělo zklidnit," vysvětlil velkobystřický starosta Marek Pazdera.

Kromě toho by to bylo řešení i pro zákazníky nedalekého nově vznikajícího zahradnictví naproti podniku Ferona.

„Zahradnictví nemá vyřešený výjezd zpět na Olomouc. Většina zákazníků tak odbočí na Velkou Bystřici a bude se chtít někde otočit zpátky do města, stávající křižovatka to neumožňuje. Už teď tam vznikají nebezpečné situace, takže kruhový objezd by to vyřešil," poznamenal.

Nové dopravní řešení vítají i firmy v průmyslové zóně.

„Kruhový objezd je určitě dobrý nápad. Výjezd z našeho areálu nebo i sousedních firem, je dnes problém. Každý se nás na to ptá. Stávají nám tam dopravní policisté a lidé tam díky tomu raději neodbočují, nesjíždí. Už před třemi lety jsme o tom mluvili i s dopravní policií, takže my to jen uvítáme," řekl vedoucí Dřevocentra Martin Šimíček.

V těchto dnech Olomoucký kraj vyzval projektanty, aby mu předložili návrh řešení nového rondelu.

„Počítáme s okružní křižovatkou se čtyřmi paprsky a jedním jízdním pruhem s povrchem z asfaltobetonu," uvedl hejtman Martin Tesařík.

Projekt by měl řešit také úpravu chodníků, zeleně ve středovém kruhu a blízkých ploch.

Kraj počítá s tím, že projektanti zahájí práce na začátku srpna letošního roku, aby veškerou dokumentaci zvládli připravit do konce ledna 2013. 

V březnu 2013 pak kraj předpokládá vydání stavebního povolení na celou akci.