„Říkáme tomu Green Point, kde budou záhony, lavičky. Vznikne zde nová odpočinková zóna,“ přiblížila změnu ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Výstaviště Flora postupně zvelebuje prostranství tržiště, na které se městu nepodařilo najít nového nájemce. Došlo již k dílčím úpravám plochy mezi tržištěm a parkovištěm, kde se například odstranily prohnilé trámy. Pracovníci srovnali parkoviště s četnými výmoly a zahradníci se postarali se o zeleň.

„Tržiště brzy dostane nové koše, které už máme delší dobu objednané, ale dodací lhůty jsou dlouhé. Parkoviště oddělíme betonovými truhlíky, ve kterých budu vysazené letničky. Dokončujeme WC,“ vyjmenovávala ředitelka.

Lomená galerie 14. 6. 2022
ANKETA: Lomená galerie v novém. Jak se vám líbí?

Výstaviště nově přesunulo na tržiště Selské trhy, které se konaly ve Smetanových sadech.

„V rámci Selských trhů chystáme tematický den zaměřený na jahody,“ zvala Eva Fuglíčková.

Městské tržiště převzalo Výstaviště Flora počátkem února poté, co se nepodařilo najít nového nájemce. Pozemky u historické budovy tržnice patří městu a do konce ledna je měla v pronájmu společnost Tržnice Hopa olomouckého developera Richarda Morávka, která zde skončila.

Výběrové řízení na nového strategického partnera vloni skončilo neúspěšně. Plochu měl dostat na 20 let a proinvestovat miliony korun.

Z tržiště v centru Olomouce již začaly mizet stánky. Společnosti Tržnice Hopa podnikatele Richarda Morávka končí pronájem pozemků. 7. ledna 2022
Z olomoucké tržnice už mizí stánky, po vyklizení areál převezme Flora