Pieta se od původního spontánního místa u plotu kolem opravované radnice přestěhovala ve středu odpoledne ke Sloupu Nejsvětější Trojice.

Na schody u kamenného monumentu položila červenou růži také paní Božena z Přáslavic. Včerejší den, kdy se rozšířila zpráva o Gottově úmrtí, proplakala.

„Milovala jsem ho. Nebyla jsem taková ta fanatická fanynka, ale jeho písničky mě provázejí celý život. Za toto pietní místo jsem ráda. Doma mám knihu o Gottovi, květinu bych jinak uložila jen do ní,“ svěřila se.

Na umělcovi obdivovala nejen jeho hlas, ale i smysl pro humor, když si uměl dělat srandu sám ze sebe. Naživo jej viděla v roce 2008, když Karel Gott zavítal do Náměště na Hané. „Rok poté mi zemřel manžel. Včera jsem doma zapálila svíčky a brečela. Do noci jsem sledovala pořady v televizi a vzpomínala na Káju i manžela,“ dodala Božena.

Pietní atmosféru místa doplňuje i současná květinová výzdoba sloupu Nejsvětější Trojice. Tradiční projekt Rozkvetlé památky patří k podzimní výstavě na Floře Olomouc, která začala právě dnes, a zahrnuje výzdobu pěti místních památek. 

Na Gotta mohou lidé zavzpomínat i v budově Českého rozhlasu Olomouc, kde byla ve čtvrtek dopoledne umístěna kondolenční kniha.

„Na recepci bude k dispozici do dne pohřbu. Knihu pak předá za Český rozhlas zpěvačka Eva Pilarová členům rodiny Karla Gotta,“ informovali veřejnost Tomáš Kremr a Tomáš Sedláček.

Na Karla Gotta vzpomínají i ve Šternberku. Zapálit svíčku přicházejí lidé k Městskému kulturnímu zařízení.Pieta ve Šternberku

Zlatý hlas z Prahy uctívají i ve Šternberku. Lidé přicházejí zapálit svíčku k Městským kulturním zařízením v Masarykově ulici.

"Měla jsem a mám Karla Gotta velice ráda. Ale už je toho všeho moc. Pan Gott a jeho rodina by si zasloužili více klidu, ne takový humbuk," vzpomínala na oblíbeného zpěváka seniorka, která ve čtvrtek dopoledne přišla na pietní místo zapálit svíčku.