Luxusní ubytování na místě bývalého dopravního hřiště vedle sportovního centra Omega v Olomouci by se mělo hostům otevřít v polovině příštího roku.

Čtyřhvězdičkový hotel španělské sítě NH Hotels bude mít sto čtyřicet pokojů a velké kongresové centrum.

„Stavba bude mít sedm nadzemních a jedno podzemní podlaží. Tam umístíme zázemí pro hotel, technologie jako je například vzduchotechnika, prádelnu, šatny a zázemí pro personál,“ upřesnil Jaromír Uhýrek, generální ředitel společnosti GEMO Olomouc, která hotel staví.

V pěti nejvyšších podlažích bude ubytovací část a v prvním patře kongresové centrum.

„Až deset sálů, z nichž největší pojme až pět set lidí, bude sloužit pro kongresy, obchodní jednání, svatby a další významné akce,“ řekl Uhýrek s tím, že pro hosty bude v přízemí s recepcí k dispozici kavárna, lobby-bar a restaurace.

Tím však nabídka pro hosty nekončí. Mezi hotelem a sportovním centrem se totiž budou moci pohybovat asi třiceti metrovým podzemním koridorem.

„Oba objekty tím propojíme a naší návštěvníci tak budou mezi budovami přecházet suchou nohou a v teple,“ dodal Uhýrek.

Pozemek hotelu se rozkládá asi na osmi tisících metrech, kde budou i podzemní garáže.

„Z celkových sto dvaceti parkovacích míst bude většina umístěna v podzemní,“ dodal Uhýrek.

Stavební práce na novém olomouckém hotelu začaly tento týden.

„Asi před třemi týdny jsme dostali stavební povolení a v pondělí 16. února jsme rozjeli zemní práce. V současné době se provádí výkop stavební jámy a různé přípravy pro stavbu. Příští týden zahájíme založení na pilotech. Musíme použít tento způsob zakládání kvůli nízké kvalitě půdy. V zemi tak budou betonové pilíře dlouhé až dvacet metrů,“ uvedl ředitel GEMA.

První návštěvníci by mohli využít služeb hotelu už v květnu nebo v červnu příštího roku.