Na dokončení cyklostezky mezi Senicí a Příkazy čekají vášniví jezdci na kole či bruslaři od podzimu 2018. Zatímco Senice na Hané svoji část asfaltového pásu tehdy vybudovala, k plánovanému napojení ze strany Příkaz z finančních důvodů sešlo. Hojně využívaná cyklostezka od té doby končí zhruba v polovině trasy, navazuje na ni polní a po dešti značně rozbahněná cesta.

Stopařka na Olomoucku zachycená mobilem řidiče
Divoká stopařka z Lutína trápí řidiče, na napomenutí nedbá. Co vozí v taškách?

Nová cyklotrasa povede ze středu Příkaz směrem k dálničnímu mostu přes železniční trať po zpevněné asfaltové cestě podél trati, kde naváže na již hotovou část.

„Cyklisté mohou dále pokračovat směrem na Náměšť na Hané nebo Velký Kosíř na jednu stranu, nebo směrem na Hynkov a do celého Litovelského Pomoraví na stranu druhou,“ sdělil Škrabal. U nedalekého remízku, který nechala obec vysadit loni, vznikne odpočinkové místo.

Nová stezka i na Skrbeň

Nová cyklostezka je v plánu i na opačné straně Příkaz, směrem na Skrbeň.

„Povede z východního okraje naší obce u bytovek podél polní cesty za středisko zemědělského družstva, tady odbočí k přejezdu přes železniční trať a dále podél trati až na hranici se Skrbení, kde se napojí na zpevněnou polní cestu,“ popsal místostarosta.

Ilustrační foto.
Olomouc přes noc? Volných míst je dost. Na horách mají plno

„Dojde tak k tolik potřebnému zprůjezdnění celé trasy pro cyklisty z Litovle do Olomouce po nových cyklostezkách nebo místních komunikacích v obcích, mimo frekventovanou silnici II. třídy,“ zdůraznil.

Obě investiční akce vyjdou na více než 9,5 milionu korun. Státní fond dopravní infrastruktury uhradí 85 procent celkové sumy. (ber)