V centru Olomouce od neděle 1. do čtvrtka 29. listopadu budou moci kolemjdoucí přispět na charitu koupí punče.

V týdnu od pondělí 2. do pátku 6. listopadu navíc každý večer bude z podia u radnice hrát hudba. Vystoupí například Maxim Turbulenc, Abba Stars se svou plejádou hitovek ze 70. a 80. let, Jaroslav Uhlíř, rocková kapela Nevím s věkovým průměrem 16 let nebo písničkářský bard Pavel Dobeš.

Zakoupením voňavého punče v prodejním stánku na náměstí přispějí kolemjdoucí na rehabilitační pobyty, které pro handicapované pořádá občanské sdružení Luka.

Charitativní akci pořádá nově zřízená společnost Kulturní Olomouc, v jejímž čele stojí organizátor kulturních akcí Pavel Spálený.

„Stejnou akci už jsme pořádali i v Opavě, kde ji lidé přijali velmi vstřícně, proto jsme se rozhodli zkusit něco podobného i v Olomouci. Základní myšlenkou celého projektu je získat finanční prostředky na podporu neziskové organizace, která působí přímo v našem regionu,“ řekl Spálený, který ve městě pořádá i Svátky města Olomouce, Beerfest či olomoucký Majáles.

„Koncertem chceme neziskovou Luka, která bude mít možnost informovat o své činnosti, ale také přitáhnout lidi na olomoucké náměstí. Nabídnout jim možnost poslechnout si zajímavou muziku, potkat se u punče a také příležitost přispět na dobrou věc,“ doplnil.

No Name zahrají hity na "Dolňáku"

Vyvrcholením celé akce bude koncert slovenské kapely No Name, která na Dolním náměstí zahraje 29. listopadu.

„Ač nepodporujeme alkoholismus, tak vítáme nápad spojit popíjení punče s dobrou věcí. Hráli jsme i loni v Opavě, to bylo skvělé a letos tam pojedeme zase. Když nás pan Spálený oslovil jestli nechceme zahrát na podobné akci v Olomouci, tak jsme nebyli proti, protože v Opavě se nám líbilo,“ řekl k akci manager No Name Lubomír Novotný.

„Kluci budou při koncertě představovat novou desku s názvem Best Off, kterou pokřtili na začátku října. Zahrají ty největší hitovky a desku s sebou také přivezou, takže si ji zájemci budou moci nejen koupit, ale po koncertě nechat i podepsat,“ dodal.

Program akce:

Horní náměstí

Neděle 1. 11
zahájení prodeje vánočního punče

Pondělí 2. 11.
18.00 Maxim Turbulenc
19.00 Diskotéka českých hitů

Úterý 3.11.
18.00 Abba Stars
19.00 DJ Oldies 80's

Středa 4. 11.
18.00 Ja­roslav Uhlíř

Čtvrtek 5.11.
18.00 Nevím

Pátek 6. 11.
18.00 Pavel Dobeš

Dolní náměstí

Neděle 29. 11.
18.30 The Again
19.45 Slavnostní předání charitativní sbírky
20.00 No Name