Projekt nazvaný Complex City Olomouc v těchto dnech představila olomouckým radním. Zároveň poprvé ukázala, jak by měla proměna současného brownfieldu vypadat. Výstavbu chce developer rozložit do více etap. Hotovo by mohlo být v roce 2025.

Rezidence včetně startovacích bytů

Víceúčelový komplex budov, který vznikne revitalizací brownfieldu nedaleko nádraží při nájezdu do ulice Tovární, by měl podle investiční společnosti DRFG Real Estate pomoci zmírnit současnou bytovou krizi v Olomouci. Hlavní součást projektu tvoří rezidence pro střední třídu včetně startovacích bytů pro mladé a rodiny s dětmi. V první fázi chce nabídnout 168 bytových jednotek.

„O konečném vyplnění komerční a kancelářské zóny samozřejmě musí rozhodnout trh, filosofie projektu však upřednostňuje obchůdky, kavárny, trafiku či knihkupectví a prostory pro veřejnou správu či kontaktní místa pro veřejnost,“ přiblížil Ondřej Klička, investiční manažer projektu ze společnosti DRFG Real Estate.

Developer slibuje výsadbu velkého množství zeleně. „Areál aspiruje na splnění nejpřísnějších požadavků na udržitelný rozvoj, bude zahrnovat fotovoltaiku, nabíječky na elektromobily a mimořádně vysoký podíl zeleně,“ uvedl Klička.

Sklad stavební chemie i kanceláře

Complex City Olomouc je podle developera navržen tak, aby obyvatelům poskytl maximální lokální soběstačnost a moderní život po celý den. „Proto jsme kladli velký důraz na víceúčelovost a funkční rozmanitost, která novému developmentu často chybí,“ uvedl hlavní technický manažer Daniel Fusek.

Areál, kde působila stanice technické kontroly a dnes se využívá část jako sklad stavební chemie či kanceláře, má podle investora strategickou polohu vzhledem k blízkému napojení na významné silnice a železnice. „V řádu minut se odtud dostanete na tramvaj, autobus, vlak i hlavní silniční tahy,“ dodal Fusek.

Nová výstavba v části města, která se již nyní potýká s nedostatkem parkovacích míst, situaci motoristům podle developera nezhorší. „Komplex neprohloubí kritickou situaci s parkováním v lokalitě, protože poskytne dostatečné množství parkovacích místo pro rezidenty, firmy i další uživatele,“ ujistil Ondřej Klička.

Společnost v těchto dnech představila plány s brownfieldem olomouckým radním. „Jako samospráva města máme snahu nastavit s investory jasnou spolupráci. Chceme, aby nám své záměry prezentovali předem, konzultovali je s komisí pro architekturu i dalšími odbornými komisemi města. Svými projekty se podílí na rozvoji Olomouce a pro nás je důležité jejich záměry znát a o plánech investorů vědět,“ komentoval primátor Miroslav Žbánek.

Investiční skupina DRFG koupila pozemky v blízkosti nádraží letos v březnu. Vícefunkční areál složený z bytů, maloobchodních prostor a kanceláří plánuje postavit do roku 2025. Areál podle investora nabídne celkem 43 000 metrů čtverečních plochy rozdělených do několika budov. Vzniknout má zhruba 450 bytů, kancelářské prostory a 12 000 metrů čtverečních obchodní plochy v tržní hodnotě přes 2,6 miliardy korun.