„Vyzkoušeli jsme smažené tvarůžky v těstíčku a pochutnali jsme si. A taky pivo, to v takovém horku osvěží,“ sdělila Tereza Sokolová, která na festival přijela s rodinou.

Celou sobotu i neděli mohli návštěvníci ochutnávat tvarůžkové pokrmy z více než třiceti olomouckých bister a restaurací a navíc se i přiučit zajímavé recepty.

Na pódiu se vystřídalo několik Cooking show i s následnou ochutnávkou. Na Horním náměstí vařil třeba šéfkuchař restaurace Lobster Family Restaurant Richard Klemeš.

„Moc jsem se těšil na tuhle akci i na vaření z tvarůžků. Narodil jsem se v Olomouci, takže tvarůžky znám odjakživa a je to výborná potravina, se kterou rád vařím,“ řekl šéfkuchař.

Pro letošní ročník město připravilo také první společné setkání nositelů příjmení Tvarůžková - Tvarůžek z celé republiky.

Významným hostem byla redaktorka ČT 24 Zuzana Tvarůžková, která vystoupila i v rámci jedné z gastro show.

Muzika i divadlo

Festival doprovázela také řada hudebních vystoupení, na Horním náměstí hrála cimbálová muzika, vystoupili žáci Hudebního institutu, ale i skupina The Tap Tap nebo Buty.

Program na Dolním náměstí byl stejně jako loni určen rodinám s dětmi. Na pódiu mohly vidět třeba představení Divadla Tramtarie, kouzelnickou show, žonglování nebo vědeckou show Pevnosti poznání. Nechybělo ani malování na obličej či výroba vlastních tvarůžků.

Tvarůžkový festival zároveň zahájil letošní turistickou sezónu, v rámci které vznikl i nový průvodce Olomouc do kapsy. Ten v sobotu na festivalu slavnostně pokřtil primátor Antonín Staněk.

„Není to klasický průvodce po památkách, ale poskytuje i tipy na kulturní či sportovní vyžití a relax, doporučuje gastronomické speciality, možnosti nákupu nebo místa pro výlet do okolí,“ vysvětlil primátor.