„Je to 50 na 50: jedné polovině zákazníků zmrzlina chutná a druhé ne," smál se Roman Činčara, majitel Kavárna U lišky Bystroušky na loštickém náměstí Míru, kde se pustili do osvěžujícího tvarůžkového experimentu. „Jak jsme na to přišli? Vždyť se to přímo nabízelo! Jsme v Lošticích a nikdo s takovým nápadem nepřišel," vysvětlil podnikatel, který si již dal tvarůžkovou zmrzlinu patentovat.

Recept na tvarůžkovou zmrzlinu je tajný

Do Loštic během prázdnin denně přijíždějí stovky turistů. Posedí v oblíbené restauraci nad talířem s tvarůžkovými specialitami, nakoupí v podnikové prodejně společnosti A.W. a jako „sladkou" tečku si dopřejí kremroli či dortíček z tvarůžkové cukrárny Zdeňky Poštulkové. „Zmrzlina je něco nového a originálního, co turisté prostě musejí ochutnat, ať je chladno a prší, nebo náměstí rozpaluje slunce. Je pravda, že někteří jen jednou…," usmál se Roman Činčara.

Recept na chladivou pochoutku se „smradlavým" sýrem však kavárník neprozradil. „To nemohu, je to výrobní tajemství," vysvětlil s lišáckým pohledem. V podstatě ale jde o tvarohovou zmrzlinu se zhruba 30 procenty zrajícího sýra, který dostal název podle meziproduktu výroby – tvarohu.

Originálním nápadem podnik posílil v konkurenci ostatních místních gastronomických zařízení. To připouští i majitelka Tvarůžkové cukrárny Zdeňka Poštulková. Rozmixované tvarůžky ve smetanovo-tvarohovém základu uložené v oplatkovém kornoutku ji však nijak nezneklidňují.

Konkurence od toho dává ruce pryč

„Nechutnala jsem ji, ale pokoušeli jsme se o tvarůžkovou zmrzlinu před dvěma lety. Chutnali jsme a pozvali i konzultanty, aby se vyjádřili. Nakonec jsme to uzavřeli s tím, že tvarůžek se nehodí k mraženému použití. Nešli jsme do toho," hodnotila nápad se zmrzlinou. „Chceme dělat jen věci, za kterými si stojíme a kvůli kterým se k nám zákazníci budou vracet," dodala podnikatelka.

V továrně vyrábějící tvarůžky o sladké letní novince v Lošticích samozřejmě vědí. „Já mám ale rád jedině vanilkovou, takže jsem neochutnal," usmál se jednatel společnosti A.W. Pavel Pospíšil. „Co vím, tvarůžkovou zmrzlinu ještě nikdo nezkoušel. Za celou éru ještě nikdo neexperimentoval tímto způsobem," pátral v historii. „Přeji jim, ať mají úspěch a daří se jim. Lidé jistě zmrzlinu ochutnají, i když někteří jen jednou, ale je to další nabídka a zajímavost v Lošticích, které se ještě více zviditelní. A to je dobře," dodal jednatel.