„Počasí je velký klíč k tomu, aby takováto akce měla úspěch, a nám dopřálo neuvěřitelně,“ pochvaloval si v sobotu odpoledne David Kapsia, ředitel a vrchní sládek velkobystřického Tvargu, hlavního pořadatelé gastrofestivalu.

Tvargle fest nabídl lidem tvarůžky ve všech formách. Ve stáncích byly k mání v podobě kousků, tataráku, smažené či v klobásách. Nechyběla vyhlášená Tvaružková cukrárna s originálnímu moučníky, které se sladce tváří, ale slaně chutnají.

„Jako druzí výrobci tvarůžků, po loštické společnosti, jsme chtěli nabídnout lidem festival jako oslavu tvarůžků a dobrého piva. Lidí přišla spousta. Tato kombinace má zjevně hodně fanoušků, kteří si u nás našli to svoje,“ poznamenal Kapsia.

Přitom tvarůžky jsou podle něj poměrně kontroverzní téma.

„Člověk je buďto miluje nebo nenávidí. Nic mezi tím," poukázal David Kapsia, jenž se i během festivalu snažil lidem poskytnout potřebné informace o moravském nízkotučném sýru, jeho kvalitách, zrání a správné konzumaci.

Pořadatelé svátku tvarůžku a piva připravili pro zájemce doprovodný program. Pobavila například soutěž v pojídání tvarůžkových kremrolí. Zájem byl o exkurzi do velkobystřického minipivovaru.

O dobrou muziku se po oba festivalové dny starala řada kapel. V sobotu večer, na závěr Tvargle festu, zaplnili amfiteátr slovenští No Name se svými veleúspěšnými hity.