Na jubilejní ročník akce se registrovalo 3071 účastníků, z toho 431 dětí a 192 seniorů. Mezi osmou a půl jedenáctou dopoledne vyrazili ze čtyř míst: Hanušovic, Šumperka, Králík a Velkých Losin. Vybrat si mohli z devíti tras včetně Jubilejní, která se chodila v prvních ročnících pochodu.

Olomoucký pivní festival Beerfest na Korunní pevnůstce - pátek 2. července 2021
Beerfest je zpátky. Zve na hudební smršť, desítky pivovarů i novinku na náměstí

Cíl všech tras byl v hanušovickém pivovaru Holba, kde na příchozí čekala zábava, pivo a pivní sklenka s výročním motivem.

„Pivovarská čtvrtka není o rekordech, ale o pohodě, nádherné jesenické přírodě a dobrém pivu. Dosavadní tradice potvrzuje, že tento výletnický koncept je skvělý,“ řekla Lenka Kadlecová, brand manager pivovaru Holba.

Jubilejní speciál

Při příležitosti padesátého výročí Čtvrtky hanušovický sládek uvařil speciální pivo Pivovarská 14. „Je za studena chmelené unikátním chmelem Saturn, který díky 50 jednotkám IBU vyniká výraznou hořkostí,“ doplnila Lenka Kadlecová.

Jubilejní 20. ročník, zapsal v sobotu 18. května populární turistický pochod Smržické vandr. 18.5. 2024
VIDEO: Okolo Velkého Kosíře vandrovaly všechny generace. Podívejte se

První ročník Pivovarské čtvrtky se konal v roce 1974 v rámci oslav sta let hanušovického pivovaru a zúčastnilo se jí 39 nadšenců. Za padesát let trvání Čtvrtky si některou z jesenických tras prošlo téměř šedesát tisíc účastníků. Dnes se tento oblíbený pochod řadí mezi největší turistické akce na Moravě. Vůbec nejvyšší počet výletníků byl v roce 2019, kdy jich na túru vyrazilo 4 237.