Do výběrového řízení se přihlásili a konkurzu se zúčastnili stávající ředitel Jaromír Vachutka a jeho bývalý zástupce. Původně obdržela obec ještě jednu přihlášku, zájemce ji však nakonec stáhl.

„Nebyl vybrán žádný z přihlášených uchazečů. Jako kandidát na ředitele nebyl vhodný ani jeden, proto zřizovatel znovu vypíše konkurz. V pondělí to bude na internetových stránkách obce a věříme, že se nám k 1.březnu podaří obsadit uvolněné místo ředitele školy,“ uvedla starostka obce Leona Stejskalová.

Vachutkovi končí šestileté funkční období 31.prosince. Do doby, než obec najde nového ředitele základní školy, bude dočasně pověřen jejím řízením náhradník.

Proti působení Jaromíra Vachutky v čele základní školy se postavily už před rokem stovky lidí v petici poté, co v červnu na hodinu propustil učitelku Vandu Fabianovou. Za učitelku se postavili rodiče prvňáků. Spor o údajné obtěžování prvňáků při dohledu na hygienu na škole v přírodě skončil před soudem. Podle soudů prvního i druhého stupně se nic takového nestalo a výpověď je neplatná. Fabianová tak očistila své jméno.