„Je to paráda! Jen voda je chladnější, ale po chvíli si člověk zvykne,“ smála se skupinka mladých lidí, která vyrazila na pláž u Nákla i se psem.

Náklo, Poděbrady, Nová Ves u Litovle, to jsou v těchto slunečných a teplých dnech místa, kam lidé z Olomoucka vyrážejí nejčastěji. Koupaliště už sezonu ukončila většinou na přelomu srpna a září. Poslední zavřelo v minulém týdnu.

„Sezonu jsme ukončili ve čtvrtek. Už nechlorujeme vodu, pro letošek je konec a těchto pár teplých dnů na tom nic nezmění. Budeme se těšit v příštím roce,“ vzkázal správce městského koupaliště ve Šternberku Jaroslav Vyhnánek.

Nudapláž v ČR. Ilustrační foto
Kam na nudapláž? Těžké časy naháčů na východní Moravě

Sezonu ukončili i v Majetíně. Letní areál je od pondělí 31. srpna uzavřen také na olomouckém plaveckém stadionu. S návštěvníky se pro letošek rozloučily i koupací biotopy v Laškově a Litovli.

„Teď se sice udělalo na pár dní pěkně, ale od čtvrtka už mají jít teploty zase dolů. Hlavně už by stejně nebyl zájem. Děti nastoupily do školy a musí si plnit povinnosti,“ reagoval ředitel technických služeb v Litovli Jaroslav Erlec.

Koupací biotop v Laškově, srpen 2020
Nejmladší koupaliště je hitem! Půvabný Laškov vychvalují, takto vypadá

Aquapark jede

Sezonu poznamenanou epidemií koronaviru a nepřízní počasí v první půlce prázdnin si provozovatelé koupališť nakonec pochvalují.

„Jsme nad průměrem. Přišlo 12 tisíc lidí,“ hodnotil Jaroslav Vyhnánek.

„Začátek byl špatný, ale srpen se vydařil. Jsme spokojeni,“ přidal se Erlec.

Léto ještě neskončilo v olomouckém Aquaparku, kde je venkovní areál stále v provozu. Venkovní atrakce mohou návštěvníci využít v rámci vstupu do vnitřního areálu.

V budově bývalého kina Mír na olomouckém náměstí Hrdinů vzniká pobočka řetězce McDonald´s. 13. září 2020
Nový Mekáč v centru Olomouce finišuje. Takto teď vypadá bývalé kino

Ve čtvrtek přijde chlad

Podle meteorologů bude v úterý jasno nebo skoro jasno a teplotní maxima půjdou k tropické třicítce. Stejně tak ve středu. Ve čtvrtek léto v Česku ukončí studená fronta, která bude postupovat přes střední Evropu.

„Zpočátku bude oblačno až zataženo, místy přeháňky. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 18 až 22 stupňů,“ uvedl Tomáš Ostrožlík z ostravského předpovědního pracoviště ČHMÚ.

V pátek bude jasno nebo skoro jasno, ale teploty už dvacítku nepřekročí.