Od pátku 1. ledna do čtvrtka 14. ledna budou malí koledníci převlečení za Kašpara, Melichara a Baltazara už pošestnácté obcházet mnoha městy v celém regionu a vybírat finanční příspěvky.

„Z nich podpoříme zejména služby pro nejslabší, jimiž jsou senioři, nemocní a handicapovaní, lidé bez domova a ti, kteří se ocitli v materiální či sociální nouzi. Přibližně desetina výnosu poputuje na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí," přiblížila koordinátorka sbírek Eva Štefková.

Loni na potřeby osob v nouzi vyhradila olomoucká charita 260 tisíc korun, sto tisíc také putovalo na pomoc obětem dubnového zemětřesení v Nepálu.

Tři králové budou obcházet domácnosti, instituce i obchodní centra. Jejich vedoucí se budou prokazovat průkazkou s logem Charity České republiky.

Příspěvky se budou vkládat do úředně zapečetěných a očíslovaných kasiček. Lidé, kteří nebudou chtít přispívat do kasiček, budou moci zaslat své dary na účet 66008822/0800 pod variabilním symbolem 777. Konstantním symbolem pro platbu složenkou je 379, konstantním symbolem pro bezhotovostní převod je 558.

Darovat lze také přímo na stránkách Trikralovasbir­ka.cz, případně je možné zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KOLEDA na číslo 87 777. Cena SMS je 30 korun, na konto sbírky se dostane 28,50 korun. Při zaslání SMS ve tvaru DMS ROK KOLEDA budou zájemci moci podporovat sbírku po celý rok, odečte se jim totiž třicet korun každý měsíc. (kc)