Rekonstrukcí projdou obě autobusové zastávky a zhruba tři sta metrů vozovky mezi ulicemi Foerstrova a Dvořákova.

close Od pondělí 10. 7. do neděle 3. 9. budou probíhat stavební práce na opravě vozovky včetně oprav zastávek na třídě Svornosti. Objízdná trasa. info Zdroj: MmOl zoom_in Od pondělí 10. 7. do neděle 3. 9. budou probíhat stavební práce na opravě vozovky včetně oprav zastávek na třídě Svornosti. Objízdná trasa.

„Stavební firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, opravy provede za 11,7 milionu korun. To je o 1,8 milionu levněji, než kolik předpokládal projekt,“ informovala mluvčí magistrátu Jana Doleželová.

Firma obnoví asfaltový kryt vozovky a betonové obrubníky. Zatímco do křižovatky s Foerstrovou ulicí stavební práce nezasáhnou, v místě křížení třídy Svornosti a Dvořákovy ulice bude křižovatka stavebně upravena jako zvýšená plocha s krytem z žulové kostky.

„To přispěje k bezpečnějšímu provozu, stejně jako nové zapuštění autobusových zastávek v obou směrech do zálivů, díky kterému už nebudou stojící autobusy překážet řidičům v rozhledu,“ vysvětloval Marek Černý, vedoucí odboru dopravy a územního rozvoje magistrátu.

Součástí stavby bude i výměna stožárů a svítidel lamp veřejného osvětlení.

Po dobu uzavírky třídy Svornosti budou autobusové linky č. 16 a 27 vedeny po objízdné trase podle výlukových jízdních řádů.

Pokračují opravy "u Panoramy"

Řidiči by ještě pár týdnů měli počítat i s uzavírkou v ulicích Kmochova a Na Vozovce u Billy, kde probíhá rekonstrukce vozovky, přilehlých chodníkových ploch a úprava přechodu.

close Pokračuje proměna v ulici Kmochova a Na Vozovce u Billy, 2. července 2023 info Zdroj: Deník/Daniela Tauberová zoom_in Pokračuje proměna v ulici Kmochova a Na Vozovce u Billy, 2. července 2023